Palby Fyn Cup 2016

27 - 29 maj - 2016

Resultater October 3, 2016

Palby Fyn Cup 2016 - 1 Gruppe

Start: 2, Finishes: Finish time, Time: 27/5/16@11:15:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn HelmName Sejlklub Mål Finish Elapsed Corrected Løb Gruppe Start Billettype Plc. Bemærkning
39 Drabant 24 DEN 1 Vapiti Rolf/gert Alling/gerlach Lynæs 673.4 29/5/16@02:46:46 1:15:31:46 1:16:30:39 4 1 2 DH (GPH) 1  
44 Albin Express DEN 115 Explorer Søren Juel Ballen 647.8 29/5/16@02:45:26 1:15:30:26 1:17:28:12 4 1 2 DH (GPH) 2  
33 Spækhugger DEN 185 Gitane Jørgen Hansen Bugten 657.8 29/5/16@03:17:04 1:16:02:04 1:17:36:50 3 1 2 DH (GPH) 3  
38 Minimize DEN 102 Sophie Brahe Claus Andersen Nappedam 699.0 29/5/16@05:06:25 1:17:51:25 1:17:51:25 4 1 2 DH (GPH) 4  
45 Larsen 25 DEN 37 Beth Simon Kjær Randers 643.4 29/5/16@03:32:30 1:16:17:30 1:18:25:23 4 1 2 DH (GPH) 5  
48 Albin Ballad DEN 411 Futte Torben Noe Norsminde 641.8 29/5/16@03:53:12 1:16:38:12 1:18:49:46 5 1 2 DH (GPH) 6  
32 Spækhugger DEN 138 Havfruen Carsten Christensen Egensedybet 657.8 29/5/16@04:30:59 1:17:15:59 1:18:50:45 3 1 2 DH (GPH) 7  
35 Maxi 84 DEN 677 Skum Torben Herslund Lynæs 654.8 29/5/16@04:25:28 1:17:10:28 1:18:52:08 3 1 2 DH (GPH) 8  
82 Solus 29 DEN 12 Sofie Kenny Busch Hansen Kerteminde 656.0 29/5/16@04:51:54 1:17:36:54 1:19:15:48 3 1 2 DH (GPH) 9  
27 Maxi 84 D1041 Lømmel Bent Jensen Lynæs 666.6 29/5/16@05:20:07 1:18:05:07 1:19:19:38 3 1 2 DH (GPH) 10  
29 Maxi 84 DEN 436 Isabel Carsten Højgaard Fredericia 662.4 29/5/16@05:28:32 1:18:13:32 1:19:37:43 3 1 2 DH (GPH) 11  
30 Bandholm 27 DEN 186 Olivia Frank Rhode Lynæs 662.0 29/5/16@05:39:37 1:18:24:37 1:19:49:43 3 1 2 DH (GPH) 12  
47 Albin Ballad DEN 236 Havfruen Jesper Egeskov SNV 644.4 29/5/16@05:24:20 1:18:09:20 1:20:14:55 5 1 2 DH (GPH) 13  
28 Maxi 77 DEN 2775 Nanok Ulf Dinesen Kalundborg 664.4 29/5/16@06:13:47 1:18:58:47 1:20:18:22 3 1 2 DH (GPH) 14  
49 Albin Ballad DEN 401 Søbjørn Bo Gregersen Hadsund 641.8 29/5/16@05:34:44 1:18:19:44 1:20:31:18 5 1 2 DH (GPH) 15  
40 L23 DEN 61 Sapp Michael Ravn Jürgensen Horsens 670.4   DNF   4 1 2 DH (GPH) 16  
42 Granada 27 DEN 174 Anine Mik Lindgaard Juelsminde 667.0   DNF   3 1 2 DH (GPH) 16  
298 Granada 27 DEN 40 Timian Jesper Troelsen Horsens 650.8   DNF   3 1 2 DH (GPH) 16  
43 Albin Express DEN 999 AV-CENTER Svend Bæk Middelfart 647.8   DNF   4 1 2 DH (GPH) 16  
46 Albin Ballad DEN360 Pinafore Bent Jacobsen Hou 649.8   DNF   5 1 2 DH (GPH) 16  
34 Drabant 27 DEN 25 TILA Brian Vesterdal Brejning 657.2   DNF   3 1 2 DH (GPH) 16  
36 Fenix DEN 701 Olivia Esben Madsen Gyldendal 648.6   DNF   3 1 2 DH (GPH) 16  
26 Albin Cirrus DEN 198 Trine Jesper Jacobsen Egå 683.2   DNF   3 1 2 DH (GPH) 16  
31 Drabant 27 DEN 71 Syvstjernen Dries Wellens Syvstjernen 659.0   DNF   3 1 2 DH (GPH) 16  
41 Bianca 28 DEN 58 Sunshine Birgitte Duch Marselisborg 668.0   DNC   3 1 2 DH (GPH) 16  

Palby Fyn Cup 2016 - 2 Gruppe

Start: 3, Finishes: Finish time, Time: 27/5/16@11:30:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn HelmName Sejlklub Mål Finish Elapsed Corrected Løb Gruppe Start Billettype Plc. Bemærkning
72 Solus Alta DEN 15 Alfa Anders Thomsen Kerteminde 611.2 28/5/16@21:48:20 1:10:18:20 1:13:40:16 7 2 3 DH (GPH) 1  
68 Larsen 28 DEN 31 Simba Lars Dalegaard Brejning 617.4 29/5/16@02:38:59 1:15:08:59 1:18:16:40 7 2 3 DH (GPH) 2  
37 Grinde DEN 101 Grog Allan Rye Ebeltoft Vig 640.8 29/5/16@04:01:34 1:16:31:34 1:18:45:26 6 2 3 DH (GPH) 3  
62 Solus Alta DEN26 Altanativ Freddy Kristensen Morsø 627.0 29/5/16@03:33:33 1:16:03:33 1:18:49:09 7 2 3 DH (GPH) 4  
51 Maxi 909 DEN 909 Bianca Castafiore Knud Valdemar Trøllund Lassen Aarhus 633.8 29/5/16@03:55:45 1:16:25:45 1:18:55:43 6 2 3 DH (GPH) 5  
63 Impala 30 DEN 40 Scarlett Poul Erik Lading Nappedam 627.0 29/5/16@03:47:44 1:16:17:44 1:19:03:20 7 2 3 DH (GPH) 6  
73 Maxi 999 DEN 409 Dohni Mogens Kirkelund Aabenraa 606.2 29/5/16@03:11:23 1:15:41:23 1:19:14:49 7 2 3 DH (GPH) 7  
58 Drabant 33 DEN 142 Nanok Mark Christensen Struer 618.6 29/5/16@03:42:50 1:16:12:50 1:19:17:45 6 2 3 DH (GPH) 8  
65 Larsen 28 DEN 30 Salsa Ole Liisborg Middelfart 626.2 29/5/16@04:19:10 1:16:49:10 1:19:36:36 7 2 3 DH (GPH) 9  
60 ALBIN NOVA DEN 343 Nikoline Torben Bøttger Sundet 613.0 29/5/16@03:56:14 1:16:26:14 1:19:44:02 6 2 3 DH (GPH) 10  
53 X-312 Den 6784 RelaX Jørn Brolund Ulriksen Bogense 623.8 29/5/16@04:22:52 1:16:52:52 1:19:45:50 6 2 3 DH (GPH) 11  
61 Albin Nova DEN 275 Bossanova Jakob Richard Olsen Sønderballe 611.4 29/5/16@03:58:21 1:16:28:21 1:19:49:50 6 2 3 DH (GPH) 12  
70 Maxi 1000 DEN 1040 Pace Jakob Bang Middelfart 608.2 29/5/16@05:10:38 1:17:40:38 1:21:09:28 7 2 3 DH (GPH) 13  
57 Scanmar 33 DEN 233 Tustine Niels Thomsen Hou 619.8 29/5/16@05:37:25 1:18:07:25 1:21:09:35 6 2 3 DH (GPH) 14  
50 L29 DEN 64 Benny M Flemming Weiling Rosenvold 635.2   DNF   6 2 3 DH (GPH) 15  
56 Comfortina 32 DEN375 Ocean One Harry-Bjørn Petersen Aabenraa 620.6   DNF   6 2 3 DH (GPH) 15  
59 Albin nova DEN 338 DEPA Niels Skovhede Struer 613.0   DNF   6 2 3 DH (GPH) 15  
66 Impala 30 DEN 24 Frigg Peter Hansen Lundeborg 622.0   DNF   7 2 3 DH (GPH) 15  
67 Solus Alta DEN 22 Andante Jens E Andersen Bork 621.0   DNF   7 2 3 DH (GPH) 15  
69 Maxi 999 DEN 109 Frida Peter H Hansen Bogense 615.2   DNF   7 2 3 DH (GPH) 15  
71 Solus Alta DEN 14 Jolly Jumper Peter Sørensen Helsingør 613.8   DNF   7 2 3 DH (GPH) 15  
64 Larsen 28 DEN 69 Columbine Carsten Jensen SBA Bugten 626.8   DNF   7 2 3 DH (GPH) 15  
55 Albin Nova DEN 188 Tridens Knud Erik Graversen Middelfart 621.6   DNS   6 2 3 DH (GPH) 15  
54 Arcona 32 DEN 40 Hakuna Matata Christian Rosendal Kolding S 623.2   DNF   6 2 3 DH (GPH) 15  
52 HR31 DEN 89 CHARLOU Poul Erik Skælbæk Bogense 625.4   DNF   6 2 3 DH (GPH) 15  

Palby Fyn Cup 2016 - 3 Gruppe

Start: 4, Finishes: Finish time, Time: 27/5/16@11:45:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn HelmName Sejlklub Mål Finish Elapsed Corrected Løb Gruppe Start Billettype Plc. Bemærkning
93 Scan-kap 99 DEN 129 Frk. Fast Jens Fast Aarhus 606.2 28/5/16@17:02:54 1:5:17:54 1:8:51:20 10 3 4 DH (GPH) 1  
94 Scan-kap 99 DEN 147 Sort sol Henrik Ilavard Aabenraa 606.2 28/5/16@17:06:20 1:5:21:20 1:8:54:46 10 3 4 DH (GPH) 2  
89 Scan-kap 99 DEN 78 Provence Christian Fogt Andersen Snekken 606.2 28/5/16@18:54:04 1:7:09:04 1:10:42:30 10 3 4 DH (GPH) 3  
83 Banner 30 DEN20 Fru Olsen Claus Larsen RHSS 609.8 28/5/16@19:31:22 1:7:46:22 1:11:11:32 9 3 4 DH (GPH) 4  
90 Scan-kap 99 DEN 51 Hvidunderet - Nemo Karsten Svenningsen Middelfart 606.2 28/5/16@20:00:33 1:8:15:33 1:11:48:59 10 3 4 DH (GPH) 5  
91 Scan-kap 99 DEN 52 Spar Es Michael Hansen Grenaa 606.2 28/5/16@20:37:09 1:8:52:09 1:12:25:35 10 3 4 DH (GPH) 6  
81 Banner 28 DEN 112 Ozzie Magnus Aagesen Nykøbing S. 613.2 29/5/16@02:21:38 1:14:36:38 1:17:53:58 8 3 4 DH (GPH) 7  
88 Scan-kap 99 DEN 44 Wanda Per Jørgensen Bogense 606.6 29/5/16@03:27:50 1:15:42:50 1:19:15:21 10 3 4 DH (GPH) 8  
87 Banner 30 Special DEN 103 Alexandra Gunnar T. Hansen Norsminde 592.0 29/5/16@03:11:06 1:15:26:06 1:19:32:12 9 3 4 DH (GPH) 9  
77 X-95 DEN 42 NeXt Level Dan Anker Nielsen Odense 619.4 29/5/16@04:59:11 1:17:14:11 1:20:17:16 8 3 4 DH (GPH) 10  
75 X-79 DEN 251 Cirkeline Jacob Stachelhaus Norsminde 621.6   DNF   8 3 4 DH (GPH) 11  
76 X-79 DEN 42 Xjoldmø Thue Bjørn Holbæk 621.6   DNF   8 3 4 DH (GPH) 11  
78 X-95 DEN 122 Sensei Jakob Schaefer Troense 618.4   DNF   8 3 4 DH (GPH) 11  
79 Mosquito 85 DEN 16 Nyheden Morten Dahl Kolding 618.0   DNF   8 3 4 DH (GPH) 11  
74 Mosquito 88 DEN 34 MygAnn Lars Hansen Lynæs 630.8   DNF   8 3 4 DH (GPH) 11  
85 Banner 30 DEN 85 Mary-lou Bjarne Andersen Middelfart 616.6   DNF   9 3 4 DH (GPH) 11  
86 Banner 30 DEN 15 Bananen Mikael Mogensen Horsens 613.4   DNF   9 3 4 DH (GPH) 11  
84 Banner 30 Den 100 Pandora Henrik Züricho Züricho Aabenraa 621.0   DNF   9 3 4 DH (GPH) 11  
92 Scan-kap 99 DEN114 Blueberry Søren Melgaard Faldsled 606.2   DNF   10 3 4 DH (GPH) 11  
297 Scan-kap 99 DEN 9750 Athene Mads Olsen Snekken 606.2   DNF   10 3 4 DH (GPH) 11  
80 Brøker 26 DEN 4 Gemma Lars Neumann Neptun Vejle 616.6   DNF   8 3 4 DH (GPH) 11  

Palby Fyn Cup 2016 - 4 Gruppe

Start: 5, Finishes: Finish time, Time: 27/5/16@12:00:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn HelmName Sejlklub Mål Finish Elapsed Corrected Løb Gruppe Start Billettype Plc. Bemærkning
117 BB 10 meter DEN 42 Slipstik Michael Frank Hansen Helsingør 598.4 28/5/16@17:34:25 1:5:34:25 1:9:25:48 12 4 5 DH (GPH) 1  
114 BB10 Meter DEN67 Kryss/Hancock Søren Koitzsch Skive 600.8 28/5/16@19:32:28 1:7:32:28 1:11:18:20 12 4 5 DH (GPH) 2  
96 Granada 35 DEN 6 Victoria Torben Vagn Rasmussen Køge 611.8 29/5/16@03:10:32 1:15:10:32 1:18:31:06 11 4 5 DH (GPH) 3  
112 aphrodite 101 den 15 kasper Jesper Froda havnsø 604.6 29/5/16@02:55:29 1:14:55:29 1:18:32:36 12 4 5 DH (GPH) 4  
188 x-362 DEN 7556 Else Marie Henrik Kjær Jakobsen Bogense 591.4 29/5/16@02:49:45 1:14:49:45 1:18:57:14 11 4 5 DH (GPH) 5  
115 Boheme Xm DEN 9 la Boheme Peder Brøgger Snekkersten Skotterup Sejlklub 599.2 29/5/16@03:20:29 1:15:20:29 1:19:10:01 12 4 5 DH (GPH) 6  
97 Jeanneau Sun Odyssey 35 Den 700 Victory Nickolaj Sørensen Juelsminde 610.2 29/5/16@04:04:38 1:16:04:38 1:19:28:52 11 4 5 DH (GPH) 7  
105 Contrast 33 DEN 226 Rigmor II Bent Sommer Strib 599.0 29/5/16@04:01:40 1:16:01:40 1:19:51:40 11 4 5 DH (GPH) 8  
113 H 35 DEN 40 Sigrid Henning Kristensen Roskilde 600.8 29/5/16@04:48:25 1:16:48:25 1:20:34:17 12 4 5 DH (GPH) 9  
101 Wauquiez 37 Chance DEN 1 Jolie Brise Helge Kold Faldsled 606.6 29/5/16@05:24:39 1:17:24:39 1:20:57:10 11 4 5 DH (GPH) 10  
110 Contrast 36 DEN 43 Victoria Rune La Cour Dyrvig Bogense 591.2   DNC   11 4 5 DH (GPH) 11  
107 Bavaria Sportline 350 DEN74 Nikita Lars Bjerg Marselisborg 593.6   DNF   11 4 5 DH (GPH) 11  
95 Avance 36 DEN 8071 Amic Klaus Gelting Marselisborg 612.2   DNF   11 4 5 DH (GPH) 11  
109 Granada 375 Atlantica DEN 7 Hvidbjørn Lars Dahl-Nielsen Neptun, Vejle 591.4   DNF   11 4 5 DH (GPH) 11  
108 Contrast 33 DEN 146 Love`n Fight Tom Winther Hansen Lynæs 592.4   DNF   11 4 5 DH (GPH) 11  
104 Hanse 315 Den 468 Joyce Peter Demant Neptun Vejle 599.2   DNF   11 4 5 DH (GPH) 11  
103 Dominant 95 DEN 24 Birka Christian Geisnæs Kastrup 605.4   DNF   11 4 5 DH (GPH) 11  
98 Bavaria 34 DEN 140 Fru Grøn Jan Grønfeldt Grenaa 609.2   DNF   11 4 5 DH (GPH) 11  
106 Omega 34 DEN 117 PI Ole Knudsen SBA 593.8   DNF   11 4 5 DH (GPH) 11  
102 Elan 295 DEn 15 philina Finn Ehmsen Aabennraa 606.6   DNF   11 4 5 DH (GPH) 11  
99 Hanse 315 DEN 46 Hanvognen Per Stochholm Dragør 607.6   DNF   11 4 5 DH (GPH) 11  
100 JEANNEAU SUN ODYSSEY 32i DEN 753 Najust Sten Lembo Marselisborg 607.6   DNF   11 4 5 DH (GPH) 11  
119 Lotus Scandinavia DEN 9 Paula Michael Christiansen Horsens 593.6   DNC   12 4 5 DH (GPH) 11  
116 BB10m DEN 80 Fine Finn Strøm Madsen Egå 598.4   DNF   12 4 5 DH (GPH) 11  
118 Lotus Scandinavia DEN 52 Kika Allan Jensen Juelsminde 597.0   DNF   12 4 5 DH (GPH) 11  
296 aphrodite 101 DEN 48 Kaffe Anders Kraft KDY 606.8   DNF   12 4 5 DH (GPH) 11  

Palby Fyn Cup 2016 - 5 Gruppe

Start: 6, Finishes: Finish time, Time: 27/5/16@12:15:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn HelmName Sejlklub Mål Finish Elapsed Corrected Løb Gruppe Start Billettype Plc. Bemærkning
141 Luffe 37 DEN 177 Sutten Morten Galskov KDY 569.8 28/5/16@16:34:27 1:4:19:27 1:9:16:37 15 5 6 DH (GPH) 1  
145 X-99 DEN 467 Maxx Thomas Nielsen Svendborg sund 570.0 28/5/16@16:48:59 1:4:33:59 1:9:30:41 16 5 6 DH (GPH) 2  
148 X-99 DEN 520 Rosa-Lux Rasmus Lamberts SYC 570.0 28/5/16@16:57:45 1:4:42:45 1:9:39:27 16 5 6 DH (GPH) 3  
132 X-332 GER 7032 Nøltinx Matthias Nölting Gelting 578.8 28/5/16@18:22:31 1:6:07:31 1:10:43:59 14 5 6 DH (GPH) 4  
135 X-332 GER 6832 X-CELERATOR Michael Müller SVAOe 576.6 28/5/16@18:21:50 1:6:06:50 1:10:48:21 14 5 6 DH (GPH) 5  
146 X-99 DEN 421 Skyggefaxe Michael Jeppesen Sundet 570.0 28/5/16@18:19:35 1:6:04:35 1:11:01:17 16 5 6 DH (GPH) 6  
129 X-332 DEN 110 Xelinna Poul Johannsen egå 580.8 28/5/16@18:50:05 1:6:35:05 1:11:06:57 14 5 6 DH (GPH) 7  
131 X-332 DEN357 FrisbæX Jens Frisbæk Sørensen Århus 578.8 28/5/16@19:02:50 1:6:47:50 1:11:24:18 14 5 6 DH (GPH) 8  
138 Luffe 37 DEN 105 LOGIC Klaus Johansen Skælskør 574.6 28/5/16@18:56:15 1:6:41:15 1:11:27:22 15 5 6 DH (GPH) 9  
144 X-99 Den 55 Slice Of Life Martin & Casper Klose Aagaard Andreasen KAS 570.0 28/5/16@18:48:07 1:6:33:07 1:11:29:49 16 5 6 DH (GPH) 10  
147 X-99 Den 21 Vælte Peter Torben Høiby Egå 570.0 28/5/16@19:42:16 1:7:27:16 1:12:23:58 16 5 6 DH (GPH) 11  
127 X-332 Den173 XX Martha Henrik Nielsen Morsø 581.4 28/5/16@20:26:46 1:8:11:46 1:12:42:15 14 5 6 DH (GPH) 12  
140 Luffe 37 DEN203 Rasmida Hans Dahlmann Bugten 574.6 28/5/16@20:14:42 1:7:59:42 1:12:45:49 15 5 6 DH (GPH) 13  
136 X-332 S DEN 367 Andrea Christian Caspersen Nvå Bådelaug 565.2 28/5/16@21:32:55 1:9:17:55 1:14:25:39 14 5 6 DH (GPH) 14  
130 X-332 DEN 320 Xantia Gert Daugaard Hejlsminde 579.6 28/5/16@23:18:35 1:11:03:35 1:15:38:12 14 5 6 DH (GPH) 15  
142 X-99 DEN 297 Experience Ulrik Meyer Nielsen Bogense 577.4 28/5/16@23:20:53 1:11:05:53 1:15:45:34 16 5 6 DH (GPH) 16  
143 X-99 DEN155 x3m Jesper Stentoft Kolding 570.0 28/5/16@23:19:11 1:11:04:11 1:16:00:53 16 5 6 DH (GPH) 17  
294 Dehler 34 DEN 3410 Enjoy Erik Chritiansen Middelfart 606.2 29/5/16@03:18:01 1:15:03:01 1:18:36:27 13 5 6 DH (GPH) 18  
124 X-342 DEN 105 Otilia Gunnar Schønfeldt Marselisborg 592.2 29/5/16@02:53:27 1:14:38:27 1:18:44:05 13 5 6 DH (GPH) 19  
133 X-332 Den 42 Pelex Per Kristiansen Helsingør 577.6 29/5/16@02:28:41 1:14:13:41 1:18:52:54 14 5 6 DH (GPH) 20  
134 X-332 DEN 223 Xdream Henning Ebdrup Nielsen Bogense 576.6   DNF   14 5 6 DH (GPH) 21  
128 X-332 DEN 5093 Ripasso Henrik Frederiksen Horsens 580.8   DNF   14 5 6 DH (GPH) 21  
137 Luffe 37 DEN 81 Eva Søren Pedersen Juelsminde 574.6   DNF   15 5 6 DH (GPH) 21  
139 Luffe 37 DEN 50 Miss Sophie Torben Precht-Jensen Aarhus 574.6   DNF   15 5 6 DH (GPH) 21  
125 DEHLER 34/3435 DEN 772 Stinne Tage Pedersen Kolding 585.6   DNF   13 5 6 DH (GPH) 21  
126 Banner 34 DEN-19 4Hoff II Steen Hoffmann Hornbæk 573.4   DNF   13 5 6 DH (GPH) 21  
120 Banner 34 DEN39 DAGMAR Martin Bjørn Christensen Jyllinge 598.6   DNF   13 5 6 DH (GPH) 21  
123 Dehler 343 DEN 248 Fat Laze John Thomsen Middelfart 592.4   DNF   13 5 6 DH (GPH) 21  
122 Banner 34 DEN 18 Spadilsen Mikkel Farver Brejning 593.6   DNC   13 5 6 DH (GPH) 21  
121 Dehler 34 DEN 530 Ni hao Jørn Petersen Horsens 597.2   DNC   13 5 6 DH (GPH) 21  

Palby Fyn Cup 2016 - 6 Gruppe

Start: 7, Finishes: Finish time, Time: 27/5/16@12:30:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn HelmName Sejlklub Mål Finish Elapsed Corrected Løb Gruppe Start Billettype Plc. Bemærkning
176 Matcher 31 DEN 11 Ja, hva` ska` den hedde ? Morten Leth-Jessen Kolding 561.2 28/5/16@16:20:13 1:3:50:13 1:9:07:09 20 6 7 DH (GPH) 1  
153 X-99 Den 567 Nyx John Morsing Haderslev 570.0 28/5/16@17:19:19 1:4:49:19 1:9:46:01 17 6 7 DOUBLEHANDED(GPH) 2  
173 Molich X meter DEN-48 Trines tvangsarv Per Risvang Aarhus 548.8 28/5/16@17:13:56 1:4:43:56 1:10:29:24 19 6 7 DH (GPH) 3  
162 Omega 42 Den 2 Kallemuffen Søren Nørgaard Hou Bådelaug 566.8 28/5/16@18:36:05 1:6:06:05 1:11:10:09 18 6 7 DH (GPH) 4  
169 Ylva DEN 69 Leif Pehrson Leif Pehrson Kerteminde 581.8 28/5/16@19:25:59 1:6:55:59 1:11:25:33 19 6 7 DH (GPH) 5  
178 Juwel 28 Den 3 Juwelen Emil Bang Hansen Reersø 576.8 28/5/16@19:39:28 1:7:09:28 1:11:50:32 20 6 7 DH (GPH) 6  
295 Banzai 280 DEN 280 Blade Steen Madsen middelfart 570.0 28/5/16@19:39:41 1:7:09:41 1:12:06:23 20 6 7 DH (GPH) 7  
170 Diva 39 DEN 137 Ophelia Therkild Nielsen Ebeltoft 557.8 28/5/16@20:31:34 1:8:01:34 1:13:26:20 19 6 7 DH (GPH) 8  
228 CB66 DEN 138 It's a girl Klaus Rønn Madsen Dyvig 595.4 29/5/16@02:31:39 1:14:01:39 1:17:59:56 21 6 7 DH (GPH) 9  
174 J80 DEN 6 Jachthund Anne Holst Bogense 583.8 29/5/16@02:12:44 1:13:42:44 1:18:07:42 20 6 7 DH (GPH) 10  
229 J 70 DEN 843 Oure 1 Per Slengerik Skolerne I Oure 587.6 29/5/16@02:26:14 1:13:56:14 1:18:12:27 21 6 7 DH (GPH) 11  
159 Swede 38 DEN 6 Afrodite Jens Jakobsen Snaptun 576.0 29/5/16@02:24:55 1:13:54:55 1:18:37:49 18 6 7 DH (GPH) 12  
151 Omega 36 DEN 205 Frk. Ohm Renè Andersen Neptun Vejle 582.2 29/5/16@02:51:21 1:14:21:21 1:18:49:59 17 6 7 DOUBLEHANDED(GPH) 13  
160 omega 36 DEN 25 modstrøm Johannes Skytte Bogense 571.0 29/5/16@02:33:58 1:14:03:58 1:18:58:22 18 6 7 DH (GPH) 14  
158 Faurby 36 Den 19 Faurschou Høgni Faurschou Aarhus 577.8 29/5/16@02:52:51 1:14:22:51 1:19:01:37 18 6 7 DH (GPH) 15  
166 Scanner 391 DEN 188 Hvidbjørn Axel Bering Juelsminde 559.2 29/5/16@02:33:30 1:14:03:30 1:19:25:02 18 6 7 DH (GPH) 16  
163 Bavaria 38 DEN 755 Frk. Søsmil Steen Olesen Kaløvig 565.2 29/5/16@03:09:16 1:14:39:16 1:19:47:00 18 6 7 DH (GPH) 17  
155 Hanse 341 DEN 111 Agathe Ulrik Holt Lynetten 580.6 29/5/16@05:04:53 1:16:34:53 1:21:07:12 18 6 7 DH (GPH) 18  
186 Bianca 420 DEN 17 Happy Hour Kim Uldall Jørgensen Neptun Vejle 539.2 29/5/16@03:31:26 1:15:01:26 1:21:08:58 18 6 7 DH (GPH) 19  
154 Jouet 37 DEN 37 Rocky Kristian Hansen Kolding 582.0   DNF   18 6 7 DH (GPH) 20  
165 Omega 42 DEN 141 Tam Tam Kaj Ebler Hansen Middelfart 561.6   DNF   18 6 7 DH (GPH) 20  
157 Dehler 37 DEN 67 Aquila II Søren Torp Nielsen Egå 579.0   DNF   18 6 7 DH (GPH) 20  
167 Dehler 36 SQ DEN 246 Dehl-luxe Hans L. Petersen Assens 559.2   DNF   18 6 7 DH (GPH) 20  
156 Faurby 36 s DEN 77 Neser III Lars Stenild Norsminde 579.8   DNF   18 6 7 DH (GPH) 20  
161 Bavaria 36 Den 1 Margrethe ll Niels Arne Johansen Bogense 569.8   DNF   18 6 7 DH (GPH) 20  
111 Sweden Yachts 38 DEN 6196 Vixen Henri Skou Neptun Vejle 582.2   DNF   18 6 7 DH (GPH) 20  
152 Ylva DEN 77 Langelinje Uffe Bisgaard Juelsminde 581.8   DNF   17 6 7 DOUBLEHANDED(GPH) 20  
150 J/80 GER 603 Elbe9 Sven Winterberg Bullenhausen 584.6   DNF   17 6 7 DOUBLEHANDED(GPH) 20  
149 X79 DEN 387 Peggy Gordon Nicolai Widding Sehested Skærbæk 625.0   DNF   17 6 7 DOUBLEHANDED(GPH) 20  
168 Dehler 38 DEN 100 Roars ark Peder Roar Jensen Assens 552.8   DNF   18 6 7 DH (GPH) 20  
164 Bavaria 39 Cruiser DEN 505 Nina Leif Ellebye Andersen Grenaa 563.0   DNF   18 6 7 DH (GPH) 20  
171 Molich X DEN 3 Vores Båd Anders Beckett Faaborg 556.4   DNC   19 6 7 DH (GPH) 20  
172 Molich-X-Meter DEN 27 Josephine Claus Christensen Kerteminde 556.4   DNF   19 6 7 DH (GPH) 20  
175 Matcher 31 DEN 6 Alt For Tæt På Morten Adel Larsen Korsør 571.2   DNF   20 6 7 DH (GPH) 20  
177 Seascape 27 DEN37 FRIDA Ole Kristensen Køge Bugt 559.0   DNF   20 6 7 DH (GPH) 20  

Palby Fyn Cup 2016 - 7 Gruppe

Start: 8, Finishes: Finish time, Time: 27/5/16@12:45:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn HelmName Sejlklub Mål Finish Elapsed Corrected Løb Gruppe Start Billettype Plc. Bemærkning
184 X-382 DEN 43 Sixtus Harry Laustsen Struer 545.0 28/5/16@16:44:49 1:3:59:49 1:9:54:01 22 7 8 DH (GPH) 1  
187 X-412 DEN 166 X-Dream Eli Schrøder Mariager 531.8 28/5/16@16:15:02 1:3:30:02 1:9:54:36 22 7 8 DH (GPH) 2  
205 JPK 1080 GER 7206 Hamburg Tim Behrendtt CKA 534.8 28/5/16@16:31:06 1:3:46:06 1:10:03:46 24 7 8 DOUBLEHANDED(GPH) 3  
180 Drabant 36 DEN 1097 Røskva Henrik Lotz Sundet 555.2 28/5/16@17:19:10 1:4:34:10 1:10:04:54 22 7 8 DH (GPH) 4  
206 X-43 Den 12 Esbern Snare Martin Meredin Kalundborg 521.0 28/5/16@16:37:38 1:3:52:38 1:10:42:02 24 7 8 DOUBLEHANDED(GPH) 5  
185 X-402 DEN 40 Alle gode x tre Lars Jørgensen Juelsminde 540.6 28/5/16@17:27:24 1:4:42:24 1:10:46:43 22 7 8 DH (GPH) 6  
196 Bavaria 35 Match DEN 5420 Sinjale Henrik Lange Aarhus 555.6 28/5/16@18:08:05 1:5:23:05 1:10:52:54 23 7 8 DH (GPH) 7  
193 Arcona 340 Den 8811 Aurora Claus Dalbøge Egå 560.0 28/5/16@18:46:56 1:6:01:56 1:11:21:38 23 7 8 DH (GPH) 8  
197 X-34 DEN 49 X2 Lars Hoff Aarhus 555.6 28/5/16@18:54:11 1:6:09:11 1:11:39:00 23 7 8 DH (GPH) 9  
179 X-362 Sport DEN 118 Fiore di sale Kim Ebler Hansen Kolding 556.4 28/5/16@19:55:00 1:7:10:00 1:12:37:59 22 7 8 DH (GPH) 10  
200 Bavaria 35 Match DEN 405 Vuptii Carsten Scheel Faxe Ladeplads 552.6 29/5/16@02:12:52 1:13:27:52 1:19:04:35 23 7 8 DH (GPH) 11  
190 Elan 340 DEN 1 Amberjack Kenneth Meier-Andersen Aarhus 568.4 29/5/16@02:49:46 1:14:04:46 1:19:05:09 23 7 8 DH (GPH) 12  
299 Drabant 38 DEN 39 Josephine Anders Lamberg Aarhus 564.4 29/5/16@02:41:53 1:13:56:53 1:19:06:28 23 7 8 DH (GPH) 13  
189 Dufour 34 DEN 476 Freedom Steen Hempel Sparsø Skærbæk 570.4 29/5/16@03:13:25 1:14:28:25 1:19:24:12 23 7 8 DH (GPH) 14  
202 Pogo2 - Classe Mini GER 553 Mojo Morten Bogacki Kiel Yacht-Club 556.6 29/5/16@02:46:35 1:14:01:35 1:19:29:06 24 7 8 DOUBLEHANDED(GPH) 15  
199 Bavaria 35 Match DEN 552 Our Match Mette Wermuth Iermiin Aarhus 553.0 29/5/16@03:20:46 1:14:35:46 1:20:11:34 23 7 8 DH (GPH) 16  
301 Dufour 34 CR DEN 479 No Stress Heine Misfelt Juelsminde 575.4   DNF   23 7 8 DH (GPH) 17  
195 Hanse 370 DEN 423 Dohni Jens Lyhne Marselisborg 557.8   DNF   23 7 8 DH (GPH) 17  
198 Hanse 370 DEN 392 Tøsen Else Elbek Marselisborg 555.0   DNF   23 7 8 DH (GPH) 17  
191 Hanse 370 DEN 246 Marlene Rikke Elsner Kolding 566.4   DNF   23 7 8 DH (GPH) 17  
192 Faurby 363 DEN 64 Flicka III Thomas Pedersen Kaløvig 561.8   DNF   23 7 8 DH (GPH) 17  
194 Hanse 375 DEN 603 MaxiMus Niels Erik Sørensen Roskilde 559.0   DNF   23 7 8 DH (GPH) 17  
201 Bavaria 35 Match Den 6 Zelda Erik Meldgaard Andersen Marselisborg 552.2   DNF   23 7 8 DH (GPH) 17  
182 X-362 sport Den 222 Havhexen Kjeld Lærke Snaptun 553.2   DNF   22 7 8 DH (GPH) 17  
183 X-362 DEN 123 Op 2 Hans Aagaard Grenaa 548.6   DNF   22 7 8 DH (GPH) 17  
181 X-382 DEN 59 Kathlene Søren Jongberg Grenå 553.4   DNF   22 7 8 DH (GPH) 17  
203 Grand Soleil 45 DEN 44 Stella Maris Lars Rasmussen Bogense 540.0   DNF   24 7 8 DOUBLEHANDED(GPH) 17  
204 X-35 DEN 220 Xiu Jesper Berner Middelfart 538.8   DNF   24 7 8 DOUBLEHANDED(GPH) 17  

Palby Fyn Cup 2016 - 8 Gruppe

Start: 9, Finishes: Finish time, Time: 27/5/16@13:00:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn HelmName Sejlklub Mål Finish Elapsed Corrected Løb Gruppe Start Billettype Plc. Bemærkning
208 X-35 DEN 9835 Nexus Søren Junker Horsens 538.0 28/5/16@15:50:40 1:2:50:40 1:9:00:58 25 8 9 DH (GPH) 1  
211 X-35 DEN 67 Foxy Lady Jette Og René Lokesgaard Brejning 535.8 28/5/16@16:00:20 1:3:00:20 1:9:15:42 25 8 9 DH (GPH) 2  
219 X-37 DEN 125 Ventoux Niels Nørgaard Pedersen Middelfart 545.6 28/5/16@16:28:04 1:3:28:04 1:9:20:53 27 8 9 DH (GPH) 3  
220 X-37 DEN 74 Toxic Jørn Juhl Sønderborg 544.6 28/5/16@16:38:05 1:3:38:05 1:9:33:12 27 8 9 DH (GPH) 4  
224 X-40 DEN 6 Navix Steen Trabjerg Middelfart 531.0 28/5/16@16:13:49 1:3:13:49 1:9:40:13 27 8 9 DH (GPH) 5  
225 X-40 DEN-22 Xiphias Keld Ibsen Sønderborg 530.4 28/5/16@16:15:22 1:3:15:22 1:9:43:09 27 8 9 DH (GPH) 6  
209 X-35 DEN 124 Dream-X Henrik Igel Køge 538.0 28/5/16@16:34:28 1:3:34:28 1:9:44:46 25 8 9 DH (GPH) 7  
222 X-40 DEN 37 Our dream Erling Bisgaard middelfart 532.6 28/5/16@16:24:35 1:3:24:35 1:9:47:18 27 8 9 DH (GPH) 8  
217 DB 35 DEN 1 BIG Anders Thor Larsen Kalundborg 534.2 28/5/16@16:31:45 1:3:31:45 1:9:50:47 26 8 9 DH (GPH) 9  
223 X-40 DEN 134 RELAX Carsten Lauritzen Faaborg 531.2 28/5/16@16:28:05 1:3:28:05 1:9:54:01 27 8 9 DH (GPH) 10  
227 First 40 DEN 59 My Way Stig Wittrup Snaptun 525.4 28/5/16@16:19:26 1:3:19:26 1:9:58:43 27 8 9 DH (GPH) 11  
218 Luffe 40 DEN 34 Sirona Hans Jørn Knudsen Marselisborg 533.2 28/5/16@16:47:34 1:3:47:34 1:10:08:54 26 8 9 DH (GPH) 12  
213 J105 Den 589 Eclipse Claus Hansen Egaa 543.4 28/5/16@17:32:38 1:4:32:38 1:10:30:31 26 8 9 DH (GPH) 13  
212 IMX 38 DEN 4975 Amigo Team Amigo Middelfart 544.4 28/5/16@17:35:52 1:4:35:52 1:10:31:27 26 8 9 DH (GPH) 14  
226 Luffe 40.04 GER 5949 prettynama² Max Müller YC Wieck 529.2 28/5/16@17:10:53 1:4:10:53 1:10:41:25 27 8 9 DH (GPH) 15  
210 X-35 GER 5795 BOATOX Peter Biltzinger Mühlenberger 538.0 29/5/16@02:31:44 1:13:31:44 1:19:42:02 25 8 9 DH (GPH) 16  
216 Matcher 37 DEN 6 Matchless Dan Østergård Kolding 536.4   DNF   26 8 9 DH (GPH) 17  
214 DS Matchracer DEN 6 Oure 6 Marie Louise Svendsen Skolerne i Oure 542.0   DNF   26 8 9 DH (GPH) 17  
215 Luffe 44 DEN 9 Lady Blue Peter Egeberg Rungsted 539.0   DNF   26 8 9 DH (GPH) 17  
207 X-35 DEN 40 Molly Russell Brice Juelsminde 540.0   DNF   25 8 9 DH (GPH) 17  
221 Hanse 400 DEN 107 FIONIA Flemming Olsen Fåborg 539.8   DNF   27 8 9 DH (GPH) 17  

Palby Fyn Cup 2016 - 9 Gruppe

Start: 10, Finishes: Finish time, Time: 27/5/16@13:15:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn HelmName Sejlklub Mål Finish Elapsed Corrected Løb Gruppe Start Billettype Plc. Bemærkning
232 Melges 32 DEN 205 Challenger Jan Madsen Thurø 504.6 28/5/16@12:23:12 23:08:12 1:6:35:19 32 9 10 DH (GPH) 1  
261 Landmark 43 DEN 1 Min IDE H Thomas Lund Hansen Nyborg 483.0 28/5/16@11:47:58 22:32:58 1:6:49:46 32 9 10 DH (GPH) 2  
251 Xp44 DEN 66 Xpresso Team Xpresso SYC 493.6 28/5/16@13:14:49 23:59:49 1:7:52:14 30 9 10 DH (GPH) 3  
250 Xp 44 DEN 201 STONY VII Steen Toftebjerg KDY/NSK 496.2 28/5/16@13:56:22 1:0:41:22 1:8:27:48 30 9 10 DH (GPH) 4  
260 X-50 DEN 9750 XOXO Jørn Nissen Juelsminde / horsens 483.0 28/5/16@13:34:52 1:0:19:52 1:8:36:40 31 9 10 DH (GPH) 5  
262 Farr 40 DEN 1 APM Chris Nørgaard KDY 477.4 28/5/16@13:38:57 1:0:23:57 1:8:53:38 32 9 10 DH (GPH) 6  
230 M34 DEN 8 TEAMRAPRAP Michael M. Andersen Præstø 534.0 28/5/16@15:57:35 1:2:42:35 1:9:02:05 29 9 10 DH (GPH) 7  
231 T830 GER 6001 GER 6001 Jasper Behrendt CKA 512.0 28/5/16@15:16:56 1:2:01:56 1:9:12:02 32 9 10 DH (GPH) 8  
249 X-41 DEN 17 Visione 5 Per Weiskvist Kolding 499.4 28/5/16@15:08:43 1:1:53:43 1:9:32:48 30 9 10 DH (GPH) 9  
263 Oyster one-off 47 DEN 4321 Essex Girl Jan Olesen Gilleleje 465.8 28/5/16@13:52:19 1:0:37:19 1:9:33:41 32 9 10 DH (GPH) 10  
242 Luffe 43 GER 4664 ADAMAS Jan Peters SVH-SSCH 520.0 28/5/16@16:01:31 1:2:46:31 1:9:38:13 29 9 10 DH (GPH) 11  
239 IMX 40 ger6316 Cäcilie Peter Leicht SGGM 524.6 28/5/16@16:12:57 1:2:57:57 1:9:39:04 29 9 10 DH (GPH) 12  
245 X-41 DEN 5991 Galatea Nils-Jørn Rahbek KAS 503.4 28/5/16@15:43:54 1:2:28:54 1:9:58:47 30 9 10 DH (GPH) 13  
246 Matcher 41 DEN 6 KomTilbage Tage Jensen Årøsund 503.4 28/5/16@15:44:08 1:2:29:08 1:9:59:01 30 9 10 DH (GPH) 14  
243 Carbon 40 DEN 1 carbon 40 Jann Klausen sgs 515.4 28/5/16@16:13:59 1:2:58:59 1:10:01:16 29 9 10 DH (GPH) 15  
253 X-482 DEN 63 Quest Ole Rasmussen Vallensbæk 502.0 28/5/16@16:04:09 1:2:49:09 1:10:22:15 31 9 10 DH (GPH) 16  
248 Xp 44 Den100 Venus Klaus Gram-Hansen Årøsund 499.4 28/5/16@15:59:24 1:2:44:24 1:10:23:29 30 9 10 DH (GPH) 17  
240 IMX 40 DEN 69 FLUX 2 Mads Lobert Lynetten 521.0 28/5/16@17:04:28 1:3:49:28 1:10:38:52 29 9 10 DH (GPH) 18  
257 Luffe 45 DEN 8 Olga Harald Holstein Espergærde 494.0 28/5/16@16:03:25 1:2:48:25 1:10:39:55 31 9 10 DH (GPH) 19  
254 ARCONA 430 DEN45 SIRENITA Carsten Dilling KDY 501.0 28/5/16@16:31:15 1:3:16:15 1:10:51:39 31 9 10 DH (GPH) 20  
244 olsen 370 DEN 2014 la femme Kim Basland struer 512.0 28/5/16@17:00:41 1:3:45:41 1:10:55:47 29 9 10 DH (GPH) 21  
258 Grand Soleil 50 DEN 606 Bella Mente Søren Kr. Larsen SNV 494.4 28/5/16@16:34:47 1:3:19:47 1:11:10:22 31 9 10 DH (GPH) 22  
241 Centerline 40 DEN 5 Sonic Henrik Poulsen Middelfart 519.8 28/5/16@18:21:06 1:5:06:06 1:11:58:16 29 9 10 DH (GPH) 23  
255 Arcona 430 DEN 46 Mermaiden Jens Munch-Hansen KDY 500.8 28/5/16@20:02:34 1:6:47:34 1:14:23:26 31 9 10 DH (GPH) 24  
259 X-562 DEN 19 TRIIS III Bertel Gantriis Skive S 470.8   DNF   31 9 10 DH (GPH) 25  
238 One Off Admrial`s Cuper 75 GER 33 Scheherazade Rainer Scholze Hamburg 527.0   DNF   29 9 10 DH (GPH) 25  
247 X-41 GER 7350 Sydbank Niels Christian Schjøth Flensborg 502.8 28/5/16@14:02:40 DGM   30 9 10 DH (GPH) 25  
256 X-46 den 46 Freedom Jacob Pociot Hornbæk 500.4   DNC   31 9 10 DH (GPH) 25  

Palby Fyn Cup 2016 - 10 Gruppe

Start: 11 - TEXEL, Finishes: Finish time, Time: 27/5/16@13:30:00, Distance: 138
Start: 12 - TEXEL, Finishes: Finish time, Time: 27/5/16@13:45:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn HelmName Sejlklub Mål Finish Elapsed Corrected Løb Gruppe Start Billettype Plc. Bemærkning
292 One-off DEN 60 Dragonfire Jens Quorning Skærbæk 1.087 28/5/16@05:01:39 15:16:39 16:36:24 37 10 12 TEXEL 1  
293 Black Marlin Den 1 Black Marlin Jan Andersen Ballen 0.962 28/5/16@08:08:13 18:23:13 17:41:18 37 10 12 TEXEL 2  
287 Dragonfly 28 Performance DEN 138 Silver Dragon Henrik Bøje Hansen Skærbæk 0.787 28/5/16@15:54:38 1:2:09:38 20:35:18 35 10 12 TEXEL 3  
282 Dragonfly 25 Sport DEN 2516 Gameboy Peter Ørsted Lang Middelfart 0.787 28/5/16@16:13:04 1:2:28:04 20:49:49 36 10 12 TEXEL 4  
288 Dragonfly 28 sport DEN2828 Trifecta Kai Hoffmann Egå 0.781 28/5/16@16:27:34 1:2:42:34 20:51:36 35 10 12 TEXEL 5  
268 Dragonfly 920 DEN 92030 Thor Lars Præst Thurø 0.775 28/5/16@16:42:40 1:3:12:40 21:05:19 33 10 11 TEXEL 6  
289 Dragonfly 35 DEN 3538 Skagerrak 3 Jens Thuesen Thurø 0.813 28/5/16@15:43:06 1:1:58:06 21:06:44 35 10 12 TEXEL 7  
283 Farrier F22r Den 76 Linet2 Peter Højland Herslev 0.855 28/5/16@14:35:12 1:0:50:12 21:14:07 36 10 12 TEXEL 8  
277 dragonfly 800 DEN 216 lille-T Bo Manley faaborg 0.769 28/5/16@17:15:15 1:3:45:15 21:20:35 33 10 11 TEXEL 9  
273 Corsair Dash DEN 7 MilGoo Martin Møller NASA, Klitmøller 0.781 28/5/16@16:56:34 1:3:26:34 21:25:58 34 10 11 TEXEL 10  
284 Dragonfly 25 DEN 25 Smultronbris Anders Brandt Kaløvig 0.806 28/5/16@16:28:41 1:2:43:41 21:32:34 36 10 12 TEXEL 11  
280 Corsair 28R DEN 157 FlyUnited Henrik Voldsgaard Aarhus 0.769 28/5/16@17:32:52 1:4:02:52 21:34:07 34 10 11 TEXEL 12  
275 Dragonfly 800 GER 123 TRI Lars Kaempfe Flensborg 0.833 28/5/16@15:42:46 1:1:57:46 21:37:37 36 10 12 TEXEL 13  
278 Corsair Sprint MK 2 GER 157 Tri Maiden Helmut Friedl SEFSTA e.V. 0.789 28/5/16@17:00:19 1:3:30:19 21:42:06 34 10 11 TEXEL 14  
276 Corsair Sprint MK.1 DEN 87 Bah Buuuh 2 Heine Tønnesen Køge Bugt 0.787 28/5/16@17:10:09 1:3:40:09 21:46:32 34 10 11 TEXEL 15  
272 Corsair Sprint MK 2 GER 143 Xtreme Axel Suessmann D.R.S 0.789 28/5/16@17:08:02 1:3:38:02 21:48:11 34 10 11 TEXEL 16  
290 Farrier F-32SR SWE 3 Today Anders Roth Malmö 1.042 28/5/16@11:21:42 21:36:42 22:31:10 37 10 12 TEXEL 17  
291 One off tri 33 Den 40 M Dragster Ejner Kjær Marselisborg 0.943 28/5/16@16:18:40 1:2:33:40 1:1:02:50 37 10 12 TEXEL 18  
265 Corsair 27 DEN 409 Kanoni John Runge Thurø 0.714 29/5/16@02:31:50 1:13:01:50 1:2:26:23 34 10 11 TEXEL 19  
269 Dragonfly 1000 DEN 1004 M Tolerance Henrik Christensen SBK 0.714 29/5/16@03:36:26 1:14:06:26 1:3:12:31 33 10 11 TEXEL 20  
286 Dragonfly 32 Supreme DEN 3226 Red Velvet Stine Quorning Skærbæk 0.775 29/5/16@01:23:06 1:11:38:06 1:3:37:02 35 10 12 TEXEL 21  
266 Dragonfly 920 DEN 153 Trinity Klaus Bøggild Assens 0.758 29/5/16@03:39:51 1:14:09:51 1:4:55:42 33 10 11 TEXEL 22  
281 Farrier F-82R GER 168 Tribelle Ulf Rosskamp SLRV 0.800 29/5/16@02:08:25 1:12:23:25 1:5:06:44 35 10 12 TEXEL 23  
264 Dragonfly 920 Racing DEN 22 Draco Michael Albin Larsen Egå 0.781 29/5/16@03:00:11 1:13:30:11 1:5:17:24 33 10 11 TEXEL 24  
271 Dragonfly 800 DEN 193 Tristar Palle Lemminger Juelsminde 0.752   DNF   33 10 11 TEXEL 25  
274 Dragonfly 800 MK2 NOR 399M Escape Per Jone Bakker Kerteminde SC 0.741   DNF   33 10 11 TEXEL 25  
267 Dragonfly 1000 DEN1026 Angelina Leif Skov København 0.714   DNF   33 10 11 TEXEL 25  
279 Corsair Sprint Mk I DEN 4 Happy Fish Arthur Pecher Sundet 0.744   DNF   34 10 11 TEXEL 25  
270 Seacart 26 Swe 26 Time Bandit Tobias Grandt Pedersen Skærbæk 0.862   DNF   36 10 12 TEXEL 25  
285 Dragonfly 25 Sport DEN 7 Spectre Jesper Kragmann Skærbæk 0.806   DNF   36 10 12 TEXEL 25  

Palby Fyn Cup 2016 - 11 Gruppe

Start: 1 - TUR, Finishes: Code, Time: 27/5/16@11:00:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn HelmName Sejlklub Mål Finish Elapsed Corrected Løb Gruppe Start Billettype Plc. Bemærkning
7 Albin Ballad DEN 1196 Maya Anders Ejstrup Kastrup     DNF   1 11 1 TUR    
13 x-119 DEN 9 MEROPE Michael Weidinger Lynetten   29/5/16@02:36:10 1:15:36:10 1:15:36:10 2 11 1 TUR 1  
18 Elan 340 xxx Chinook Lars Lankenau SFHS e.V.   29/5/16@02:42:26 1:15:42:26 1:15:42:26 2 11 1 TUR 2  
15 Jeanneau 35 OD DEN 986 SOLVEJ Bjarne Nielsen Bogense   29/5/16@03:26:33 1:16:26:33 1:16:26:33 2 11 1 TUR 3  
20 Najad 34S N 347 Sofinca Henrik Sakstrup Limfjorden   29/5/16@05:31:38 1:18:31:38 1:18:31:38 2 11 1 TUR 4  
11 H-Båd DEN 488 Hasta La Vista David Joensen SSV   29/5/16@05:35:52 1:18:35:52 1:18:35:52 1 11 1 TUR 5  
22 Halberg Rassy 352 x Abelone Steen Lampe Årøsund   29/5/16@08:34:23 1:21:34:23 1:21:34:23 2 11 1 TUR 6  
21 Knud Olsen 43 DEN - 1 Røde Orm Søren Palm n     DNF   2 11 1 TUR 7  
23 Bavaria 35 Match DEN 505 Sif Jørgen K. Madsen Ingen     DNF   2 11 1 TUR 7  
24 Dehler 35 cws DEN 233 Pellegrino Anders Debell Aabenraa ASC     DNF   2 11 1 TUR 7  
25 Jeanneau Sun Magic 44 Intet Claus Valter Rohde Claus Valter Rohde Marselisborg     DNF   2 11 1 TUR 7  
12 Bandholm 27 - - Martin Veis Marxen IHA     DNF   1 11 1 TUR 7  
14 Coronet Elstrøm 38 + DEN 47 Sindbad Carsten Bjerregaard Rasmussen Fredericia     DNF   2 11 1 TUR 7  
16 Moody 425 Intet Joanna Carsten D. Appelt Fredericia     DNF   2 11 1 TUR 7  
17 First 456 DEN 6687 Lapislazuli Jesper Petersen Marselisborg     DNF   2 11 1 TUR 7  
19 Dehler 35 CWS DEN 224 FiftyFifty Morten Larsen Middelfart     DNF   2 11 1 TUR 7  
6 Maxi 77 DEN 2934 Maiton Mads Poulsen Kaløvig     DNF   1 11 1 TUR 7  
8 heba-21 minitonner DEN-1 Russisk roulette Jan Mortensen fredericia     DNF   1 11 1 TUR 7  
302 LM 28 DEN 70 Hans Herløv sørensen Hans Herløv Sørensen Fredericia     DNF   1 11 1 TUR 7  
10 Hanse 315 DEN395 Ariel Jacob Christensen Marbæk     DNC   1 11 1 TUR 7  
1 Bianca Riviera DEN 65 Brenda Martin Vagnholm Kolding     DNF   1 11 1 TUR 7  
2 Bavaria 30 Cruiser OX2950 Ydun John Svensson Dronningborg     DNF   1 11 1 TUR 7  
3 Maxi 108 DEN 115 Sunrise Martin Jensen Kolding     DNF   1 11 1 TUR 7  
4 Maxi 77 DEN 2336 Lady Blue Bruno Neigaard Kolding     DNF   1 11 1 TUR 7  
5 Kings Cruiser 33 DEN 195 Liberty Martin Meilandt Nielsen       DNF   1 11 1 TUR 7  

Palby Fyn Cup 2016 - 12 Gruppe

Start: 10, Finishes: Finish time, Time: 27/5/16@13:15:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn HelmName Sejlklub Mål Finish Elapsed Corrected Løb Gruppe Start Billettype Plc. Bemærkning
237 Soto 40 GER 19 Sportsfreund Bertil Balser SVH 499.0 28/5/16@10:43:24 21:28:24 1:2:04:24 28 12 10 ORC 1  
235 Xp-44 Den 5 Quinta Anders Bogason KDY 543.6 28/5/16@13:43:06 1:0:28:06 1:3:21:31 28 12 10 ORC 2  
252 XP-44 DEN-2718 Andromeda S/V Amos Fiat TBA 538.3 28/5/16@13:36:59 1:0:21:59 1:3:27:36 28 12 10 ORC 3  
233 Sly 43 DEN 7222 Joki Kim & John Jensen E.S. 550.8 28/5/16@14:41:54 1:1:26:54 1:4:03:46 28 12 10 ORC 4  
300 FARR 280 GER 7333 4sale Hans Genthe Blankeneser 563.6 28/5/16@16:50:04 1:3:35:04 1:5:42:29 28 12 10 ORC 5  
236 J-105 GER 6560 Jalapeno Hinnerk Blenckner Eckernfoerde 610.0 28/5/16@21:27:14 1:8:12:14 1:8:32:56 28 12 10 ORC 6  
234 X-99 mod GER-57 Madame X Andre Engelke Braker Ruder und Segelverein 619.0 29/5/16@01:55:21 1:12:40:21 1:12:40:21 28 12 10 ORC 7  

Scoring codes used

CodeDescription Points
DGMDisqualification not excludable under rule 69.1(b)(2) 29
DNCKom ikke til start Varies
DNFUdgået Varies
DNSCame to the start area but did not start 26



Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com