Palby Fyn Cup 2018

25 - 27 maj - 2018

Gruppe resultater 2018

Palby Fyn Cup 2018 - 1 GR.

Start: 11 - TEXEL, Finishes: Finish time, Time: 25/5/18@13:30:00, Distance: 138
Start: 12 - TEXEL, Finishes: Finish time, Time: 25/5/18@13:45:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn Skipper Sejlklub GPH Finish Elapsed Corrected LØB GR. START Kategori Plc.
301 One-Off Den - 60 Dragonfire Jens Quorning Skærbæk 1.087 26/5/18@07:18:17 17:33:17 19:04:55 38 1 12 TEXEL 1
299 Black Marlin DEN 1 Black Marlin Jan Andersen Ballen Sejlklub 0.962 26/5/18@10:04:37 20:19:37 19:33:16 38 1 12 TEXEL 2
288 Dragonfly 28 Performance Den 177 Dragonfly Henrik Bøje Hansen Skærbæk Bådeklub 0.775 26/5/18@15:42:01 1:2:12:01 20:18:19 36 1 11 TEXEL 3
314 Cosair sprint 750 MK I DEN 87 Bag buuh 2 Brian Tønnesen SKB 0.787 26/5/18@15:51:34 1:2:21:34 20:44:42 35 1 11 TEXEL 4
285 Dragonfly 32 DEN 3243 Sejlersmølfen Peter Quorning Skærbæk Bådelaug 0.781 26/5/18@16:19:50 1:2:34:50 20:45:34 37 1 12 TEXEL 5
300 Dragonfly 35 DEN 3538 Skagerrak 3 Jens Thuesen Thurö Sejlklub 0.813 26/5/18@15:57:38 1:2:12:38 21:18:33 37 1 12 TEXEL 6
316 Corsair Dash DEN 7 D 7 Martin Møller NASA 0.781 26/5/18@16:52:55 1:3:22:55 21:23:07 35 1 11 TEXEL 7
295 Farrier F22r DEN 76 Linet2 Peter Højland Herslev strand sejlklub 0.855 26/5/18@15:00:03 1:1:30:03 21:48:12 35 1 11 TEXEL 8
291 Dragonfly 800 Ger 123 TRI Lars Kaempfe Fyc Flensborg 0.826 26/5/18@16:08:05 1:2:38:05 22:00:01 36 1 11 TEXEL 9
284 Dragonfly 920 DEN 92030 Thor Lars Præst TSK 0.775 26/5/18@18:09:44 1:4:24:44 22:01:10 37 1 12 TEXEL 10
293 Farrier F82R GER 161 Flaneur André Bätz SLRV 0.8 26/5/18@17:48:37 1:4:03:37 22:26:54 37 1 12 TEXEL 11
286 Dragonfly 28 SUI 28139 MARIPOSA Martin Flückiger SCStä 0.799 26/5/18@17:56:20 1:4:26:20 22:43:22 36 1 11 TEXEL 12
283 Dragonfly 920 DEN 22 Draco Michael Albin Larsen Egå 0.769 26/5/18@19:50:02 1:6:05:02 23:08:04 37 1 12 TEXEL 13
298 Dragonfly920 DEN 153 Trinity Klaus Bøggild Assens Sejlklub 0.758 26/5/18@20:22:41 1:6:37:41 23:12:58 37 1 12 TEXEL 14
294 Dragonfly 800 DEN 193 Tristar Palle Lemminger Juelsminde 0.752 26/5/18@20:23:53 1:6:53:53 23:14:07 36 1 11 TEXEL 15
282 Dragonfly 920 extreme GER 159 Cayenne Herbert Schüler CKA Hamburg 0.813 26/5/18@18:35:02 1:4:50:02 23:26:31 37 1 12 TEXEL 16
287 Dragonfly 25 Sport GER 153 libellae Georg Hillebrand B.S.C. 0.799 26/5/18@20:06:43 1:6:36:43 1:0:27:32 36 1 11 TEXEL 17
289 Dragonfly 25 Sport GER 25 Gecko Rüdiger Schwarz SKWB 0.799 26/5/18@20:09:31 1:6:39:31 1:0:29:46 36 1 11 TEXEL 18
292 Farrier F82R GER 168 Tribelle Ulf Rosskamp SLRV 0.8 26/5/18@20:27:51 1:6:42:51 1:0:34:17 37 1 12 TEXEL 19
296 One off tri 33 DEN 40 Dragster Ejner Kjær Marselisborg sejlklub 0.943 26/5/18@15:48:51 1:2:03:51 1:0:34:43 38 1 12 TEXEL 20
290 Dragonfly 1000 DEN 1004M Tolerance Henrik Christensen Skærbæk Bådeklub 0.714 27/5/18@02:35:40 1:13:05:40 1:2:29:08 35 1 11 TEXEL 21
297 Farrier F-32SR SWE 3 Today Anders Roth Malmö Segelsällskap 0.943   DNC   38 1 12 TEXEL 22

Palby Fyn Cup 2018 - 2 GR.

Start: 1 - TUR, Finishes: Code, Time: 25/5/18@11:00:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn Skipper Sejlklub GPH Finish Elapsed Corrected LØB GR. START Kategori Plc.
34 First 456 DEN 6687 Lapislazuli Jesper Petersen Marselisborrg   26/5/18@17:39:56 1:6:39:56 1:6:39:56 3 2 1 TUR / CRUISING 1
33 Dehler 36 JV Tur Deh-licious Jan Holst Bogense Sejlkkub   26/5/18@17:52:26 1:6:52:26 1:6:52:26 3 2 1 TUR / CRUISING 2
16 Elan 340   Chinook Sönke Häseler Segelverein der Fachhochschule Hamburg   26/5/18@20:13:18 1:9:13:18 1:9:13:18 2 2 1 TUR / CRUISING 3
38 Dragonfly 800 DEN 92 Juhuuu Anders Hjortlund Kolding Sejlklub   26/5/18@21:33:21 1:10:33:21 1:10:33:21 3 2 1 TUR / CRUISING 4
17 Hallbeg Rassy 34 DEN 191 BengBeng Kjeld Bjørn Andersen Dragør Sejlklub   26/5/18@22:04:30 1:11:04:30 1:11:04:30 2 2 1 TUR / CRUISING 5
29 T-34 DEN 12 IA Jørn Olsen Marselisborg Sejlklub   26/5/18@22:22:30 1:11:22:30 1:11:22:30 3 2 1 TUR / CRUISING 6
25 Hanse 312 DEN 212 Schisslaweng Peter Rysholt Christiansen Odense   26/5/18@22:36:19 1:11:36:19 1:11:36:19 2 2 1 TUR / CRUISING 7
23 Bavaria 36 DEN 1 Margrethe ll Niels Arne Johansen Bogense   26/5/18@22:40:52 1:11:40:52 1:11:40:52 2 2 1 TUR / CRUISING 8
2 Albin Delta GER 161 Smulan VIII Hans Andersen BSV   26/5/18@23:10:46 1:12:10:46 1:12:10:46 1 2 1 TUR / CRUISING 9
36 Bavaria 42   Frida Henrik Kjersgaard Johansen Bogense   26/5/18@23:19:21 1:12:19:21 1:12:19:21 3 2 1 TUR / CRUISING 10
311 X-412 DEN 155 Fiona Peder Enevoldsen Neptun Vejle   26/5/18@23:25:01 1:12:25:01 1:12:25:01 3 2 1 TUR / CRUISING 11
11 Solus 29 DEN 23 Kraka Mads Lenschau Skødshoved Sejlklub   26/5/18@23:36:38 1:12:36:38 1:12:36:38 1 2 1 TUR / CRUISING 12
31 Moody 425 DEN 5167 Joanna Carsten D. Appelt Fredericia Sejl Klub   27/5/18@00:40:52 1:13:40:52 1:13:40:52 3 2 1 TUR / CRUISING 13
19 Bavaria 33 Cruiser DEN 302 Mini Lars Petersen Lynæs   27/5/18@01:15:30 1:14:15:30 1:14:15:30 2 2 1 TUR / CRUISING 14
6 Sunwind 29 DEN 10 Windy Søren Steen Middelfart   27/5/18@01:24:15 1:14:24:15 1:14:24:15 1 2 1 TUR / CRUISING 15
1 International 806 DEN 394 Wynja Jan Henning Hansen Marselisborg   27/5/18@02:35:06 1:15:35:06 1:15:35:06 1 2 1 TUR / CRUISING 16
9 Dufour 30   SøKoen Dennis Andreasen Odense   27/5/18@02:48:58 1:15:48:58 1:15:48:58 1 2 1 TUR / CRUISING 17
4 650-minitransat DEN 1 Don karnage Jan Mortensen Fredericia sejlklub   27/5/18@03:36:17 1:16:36:17 1:16:36:17 1 2 1 TUR / CRUISING 18
13 Halberg Rassy 352 DEN 364 Abelone Steen Lampe Årøsund Bådelaug   27/5/18@03:39:04 1:16:39:04 1:16:39:04 2 2 1 TUR / CRUISING 19
32 Harmony 38 Ingen Eureka Henrik Sveigaard Fredericia   27/5/18@04:43:42 1:17:43:42 1:17:43:42 3 2 1 TUR / CRUISING 20
319 Accent 26 Den 4269 Ichthus Stig Lilleøre0Fredericia     27/5/18@05:15:42 1:18:15:42 1:18:15:42 1 2 1 TUR / CRUISING 21
15 Bavaria 36 DE-BAV Gitte Bay 2 Michael Bay Christensen Skærbæk   27/5/18@09:13:24 1:22:13:24 1:22:13:24 2 2 1 TUR / CRUISING 22
7 Drabant 24 DEN 153 Buller Harry Vangberg Svanemøllen   27/5/18@09:13:43 1:22:13:43 1:22:13:43 1 2 1 TUR / CRUISING 23
8 Bianca 27 DEN 377 Najak Kasper Malmskov-Hartvig Middelfart     DNF   1 2 1 TUR / CRUISING 24
3 Bianca 27 DEN 38 Sirius steen munk-petersen Haderslev sejlforening     DNF   1 2 1 TUR / CRUISING 24
5 Maxi 77 DEN 2422 FLYV Per Vedby Jørgensen Kolding Bådelaug     DNF   1 2 1 TUR / CRUISING 24
14 Beneteau oceanis 34 ingen Nordlys Orla Haladyn Danmarks tursejlerforening     DNF   2 2 1 TUR / CRUISING 24
10 Drabant 30 D27 Kong Kurs Lars Olsen Holbæk Sejlklub     DNF   1 2 1 TUR / CRUISING 24
12 Albin Vega DEN 1293 Krøsus Palle Graversgaard Fredericia Sejl Klub     DNF   1 2 1 TUR / CRUISING 24
303 Bandholm 33 DEN 6 Victoria Peder Eriksen Juelsminde     DNF   2 2 1 TUR / CRUISING 24
315 Elan 210 FIN 11179 Eleanor Jonas Jørgensen KDY     DNF   3 2 1 TUR / CRUISING 24
30 Concorde 38 DEN 7 Sulejma Bjarne Ravn Uberg Assens Tursejlerklub     DNF   3 2 1 TUR / CRUISING 24
35 First 41s5 DEN 137 Offline Lasse Hyldager Fredericia     DNF   3 2 1 TUR / CRUISING 24
21 Hinrichsen 34 DEN 10 Coco de mer Wolfgang Böhme Svendborg Sunds Sejlklub     DNF   2 2 1 TUR / CRUISING 24
22 Hanse 315 Den 395 Ariel Jacob Christensen Marbæk Sejl og Motorbådsklub     DNF   2 2 1 TUR / CRUISING 24
24 Nantucket clipper 32   Dagny Niels Bentzon Aalborg sejlklub     DNF   2 2 1 TUR / CRUISING 24
27 Bavaria caribia 340 DEN 566 Nordstrøm Mikkel Stephensen Bogense     DNF   2 2 1 TUR / CRUISING 24
207 Bavaria 37   Vida Mads Lillelund Bogense     DNF   1 2 1 TUR / CRUISING 24
28 Mosquito 88 D-32 Najda (tidl.) Nils Rømer Sundet     DNC   2 2 1 TUR / CRUISING 39
20 Jouet 920   Allegro Niels Erik Jakobsen Neptun Vejle     DNC   2 2 1 TUR / CRUISING 39
37 Jeanneau Sun Charm 39   Mini Havana Rikke Ullersted Kaløvig     DNC   3 2 1 TUR / CRUISING 39
18 Bavaria 32 DEN 304 Soleil Erik Hessellund Kolding sejlklub     DNC   2 2 1 TUR / CRUISING 39

Palby Fyn Cup 2018 - 3 GR.

Start: 2, Finishes: Finish time, Time: 25/5/18@11:15:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn Skipper Sejlklub GPH Finish Elapsed Corrected LØB GR. START Kategori Plc.
72 Albin Express DEN 115 Explorer Søren Juel Ballen Sejlklub 651.8 26/5/18@19:52:20 1:8:37:20 1:10:25:54 8 3 2 DH (GPH) 1
71 Albin Express DEN 999 AV-CENTER Svend Bæk Middelfart 651.8 26/5/18@20:24:23 1:9:09:23 1:10:57:57 8 3 2 DH (GPH) 2
57 Drabant 24 Den 140 Aviaja Livingston Thomas Gerlach Hadsund Sejlklub 688.8 26/5/18@21:51:38 1:10:36:38 1:11:00:06 6 3 2 DH (GPH) 3
74 Albin Express DEN 145 eXpral Morten Larsen Sejleklubben Neptun, Vejle 651.8 26/5/18@21:14:08 1:9:59:08 1:11:47:42 8 3 2 DH (GPH) 4
59 L23 DEN 15 Tria Martin bach larsen køge sejlklub 676.8 26/5/18@23:08:32 1:11:53:32 1:12:44:36 6 3 2 DH (GPH) 5
54 Duet DEN 24 Bølle Lars nielsen Horsens Sejlklub 665.8 26/5/18@22:53:02 1:11:38:02 1:12:54:24 5 3 2 DOUBLEHANDED(GPH) 6
61 H-båd Den 485 SNV Martin Veis Egå Sejlklub 672.0 26/5/18@23:11:26 1:11:56:26 1:12:58:32 6 3 2 DH (GPH) 7
58 L 23 DEN 114 Tilde Per Meisner Brejning Båd Klub 676.8 26/5/18@23:23:09 1:12:08:09 1:12:59:13 6 3 2 DH (GPH) 8
62 Nordisk Familiebåd DEN 49 Femmeren Jesper Fog Kaløvig Bådelaug 652.4 26/5/18@22:36:22 1:11:21:22 1:13:08:33 6 3 2 DH (GPH) 9
312 Spækhugger DEN 226 Alba Michael Bach Aarhus Sejlklub 661.4 26/5/18@23:05:36 1:11:50:36 1:13:17:05 4 3 2 DH (GPH) 10
44 Drabant 27 Den 38 Lisette Kaj Nørregaard Sejlklubben Lynæs 663.2 26/5/18@23:13:23 1:11:58:23 1:13:20:43 4 3 2 DH (GPH) 11
46 Solus 29 DEN 12 Sofie Kenny busch Hansen Kerteminde sejlklub 658.8 26/5/18@23:20:16 1:12:05:16 1:13:37:44 4 3 2 DH (GPH) 12
49 Grinde DEN 101 Grog Allan Rye Ebeltoft Vig 645.2 26/5/18@22:59:05 1:11:44:05 1:13:47:49 4 3 2 DH (GPH) 13
67 Maxi 1000 DEN 642 Eauzone Knud Møller Egå 618.8 26/5/18@22:02:02 1:10:47:02 1:13:51:30 7 3 2 DH (GPH) 14
51 Maxi 909 DEN 44 La Vida Frank Rhode Sejlklubben Lynæs 644.2 26/5/18@23:03:25 1:11:48:25 1:13:54:27 4 3 2 DH (GPH) 15
317 Bandholm 27 DEN 198 Spjæt Brian Thrysøe Syvstjernen 655.8 26/5/18@23:39:10 1:12:24:10 1:14:03:32 4 3 2 DH (GPH) 16
47 Maxi Fenix DEN 923 Kong-kurs Kurt Corfixsen Lynæs 655.4 26/5/18@23:42:23 1:12:27:23 1:14:07:40 4 3 2 DH (GPH) 17
69 Granada 35 DEN 6 Victoria Torben Vagn Rasmussen Køge 615.4 26/5/18@22:17:24 1:11:02:24 1:14:14:41 7 3 2 DH (GPH) 18
56 Drabant 22 DEN 66 ROUTE 66 Torben Herslund Arresø sejlklub 699.0 27/5/18@01:29:46 1:14:14:46 1:14:14:46 6 3 2 DH (GPH) 19
39 Maxus 28 Den 281 Swish Lars Hansen Sejlklubben Lynæs 682.4 27/5/18@00:54:44 1:13:39:44 1:14:17:55 4 3 2 DH (GPH) 20
306 Albin Nova DEN 343 Nikoline Torben Bøttger Sundet 620.2 26/5/18@22:33:22 1:11:18:22 1:14:19:36 7 3 2 DH (GPH) 21
68 Wauquiez 37 Chance DEN 1 Jolie Brise Helge Kold Faldsled sejl og motorbådsklub 617.8 26/5/18@22:39:11 1:11:24:11 1:14:30:57 7 3 2 DH (GPH) 22
43 Maxi 84 DEN 436 Isabel Carsten Højgaard Fredericia Sejlklub 666.4 27/5/18@00:36:45 1:13:21:45 1:14:36:44 4 3 2 DH (GPH) 23
70 Albin Nova DEN275 Bossanova Jakob Richard Olsen Sønderballe Bådelaug 614.2 26/5/18@22:37:21 1:11:22:21 1:14:37:23 7 3 2 DH (GPH) 24
26 Granada 31 DEN 239 Frigg Poul Overgaard Mariager Sejlklub 626.4 26/5/18@23:13:15 1:11:58:15 1:14:45:14 7 3 2 DH (GPH) 25
42 Maxi 84 DEN 1041 Lømmel Bent Jensen sejlklubben Lynæs 670.8 27/5/18@00:57:01 1:13:42:01 1:14:46:53 4 3 2 DH (GPH) 26
64 Drabant 33 DEN 142 Nanok Mark Christensen Struer 625.0 26/5/18@23:11:58 1:11:56:58 1:14:47:10 7 3 2 DH (GPH) 27
73 Albin Express DEN 234 Neptun 1 Carsten Birch Sejlklubben Neptun Vejle 651.8 27/5/18@00:16:43 1:13:01:43 1:14:50:17 8 3 2 DH (GPH) 28
66 Comfortina 32 DEN 244 Manaña Bjarne Nielsen Rungsted sejlklub 621.8 26/5/18@23:12:08 1:11:57:08 1:14:54:42 7 3 2 DH (GPH) 29
65 Albin Nova DEN 188 Tridens Knud Erik Graversen Middelfart Sejl 624.6 26/5/18@23:46:19 1:12:31:19 1:15:22:26 7 3 2 DH (GPH) 30
45 Maxi Magic DEN 82 Puff Johnny Christensen Hou Bådelaug 662.8 27/5/18@01:39:06 1:14:24:06 1:15:47:22 4 3 2 DH (GPH) 31
55 Laurin 32 DEN 1 No name Søren Gundtoft Fjellebroen Sejlklub 640.8 27/5/18@01:22:01 1:14:07:01 1:16:20:53 5 3 2 DOUBLEHANDED(GPH) 32
40 Passat 28 DEN 33 Neptuns Wilma Svend Aage Olesen Sejlklubben Neptun Vejle 677.8 27/5/18@04:12:29 1:16:57:29 1:17:46:15 4 3 2 DH (GPH) 33
41 Maxi 77 DEN 2775 Nanok Ulf Dinesen Kalundborg Sejlklub 672.0 27/5/18@09:50:02 1:22:35:02 1:23:37:08 5 3 2 DOUBLEHANDED(GPH) 34
48 Mamba 29 DEN 187 Topsy Troels Vinding Faaborg Sejlklub 655.0   DNF   4 3 2 DH (GPH) 35
50 Bianca Riviera DEN 65 Brenda Martin Vagnholm Kolding sejlklub 644.6   DNF   4 3 2 DH (GPH) 35
309 Maxi 909 DEN 88 Havheksen Bent De Jong Frederecia 641.6   DNF   4 3 2 DH (GPH) 35
52 Albin Ballad DEN 411 Futte Torben Noer Norsminde Sejlklub 640.6   DNF   4 3 2 DH (GPH) 35
53 Bianca Lido DEN35 NANO Jens Peder Ploug Faaborg Sejlklub 637.6   DNF   4 3 2 DH (GPH) 35
60 H-båd DEN 608 Daisy Per Nielsen Kaløvig Bådelaug 672.0   DNF   6 3 2 DH (GPH) 35
63 Arcona 32 DEN 40 Hakuna Matata Christian Rosendal Kolding Sejlklub 632.0   DNF   7 3 2 DH (GPH) 35

Palby Fyn Cup 2018 - 4 GR.

Start: 3, Finishes: Finish time, Time: 25/5/18@11:30:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn Skipper Sejlklub GPH Finish Elapsed Corrected LØB GR. START Kategori Plc.
96 Scan-kap 99 DEN 129 Frk. Fast Jens Fast ASK 605.0 26/5/18@16:38:11 1:5:08:11 1:8:44:23 12 4 3 DH (GPH) 1
95 Scan-kap 99 DEN 78 Provence Christian Fogt Andersen Sejlklubben Snekken Vordingborg 605.0 26/5/18@17:27:54 1:5:57:54 1:9:34:06 12 4 3 DH (GPH) 2
93 Scan-kap 99 DEN 51 Hvidunderet Karsten Svenningsen Middelfart Sejlklub 605.0 26/5/18@17:44:40 1:6:14:40 1:9:50:52 12 4 3 DH (GPH) 3
100 Scan-kap 99 DEN 117 Ellen's lars Røpke helsigør 605.0 26/5/18@17:50:13 1:6:20:13 1:9:56:25 12 4 3 DH (GPH) 4
89 Banner 30 DEN 85 Mary-lou Bjarne Andersen Middelfart sejlklub 619.8 26/5/18@19:33:47 1:8:03:47 1:11:05:57 11 4 3 DH (GPH) 5
90 Banner 30 DEN 20 Fru Olsen Claus Larsen Æsss 612.6 26/5/18@19:20:18 1:7:50:18 1:11:09:01 11 4 3 DH (GPH) 6
86 solus alta DEN 15 Alfa Casper Hamdrup Kerteminde Sejlklub 615.4 26/5/18@19:31:11 1:8:01:11 1:11:13:28 10 4 3 DH (GPH) 7
76 X-79 DEN 346 X-Kæresten Anders & Peter Juul Kerteminde 625.6 26/5/18@19:55:59 1:8:25:59 1:11:14:48 9 4 3 DH (GPH) 8
94 Scan-Kap 99 Den 52 Spar Es Michael Hansen Grenaa 605.0 26/5/18@19:16:15 1:7:46:15 1:11:22:27 12 4 3 DH (GPH) 9
92 Scan-Kap 99 DEN 44 Wanda Per Jørgensen Bogense Sejlklub 605.4 26/5/18@19:26:17 1:7:56:17 1:11:31:34 12 4 3 DH (GPH) 10
83 Larsen 28 DEN 31 Simba Lars Dalegaard Brejning Båd Klub 622.4 26/5/18@20:13:07 1:8:43:07 1:11:39:18 10 4 3 DH (GPH) 11
79 Mosquito DEN 2 Mosquitoen Jens Lorenzen Gråsten Sejlforening 615.0 26/5/18@19:58:12 1:8:28:12 1:11:41:24 9 4 3 DH (GPH) 12
78 X-79 DEN 191 X-wing Jens Hedegaard Kolding Bådlaug 625.6 26/5/18@20:26:00 1:8:56:00 1:11:44:49 9 4 3 DH (GPH) 13
75 Maxi 80 R DEN 49 Frigga Erik Skovgaard lemvig sejlklub 649.0 26/5/18@22:16:57 1:10:46:57 1:12:41:57 9 4 3 DH (GPH) 14
82 Larsen 28 DEN 96 Kanoni Lars Skyum Frederikssund Sejlklub 622.6 26/5/18@21:34:34 1:10:04:34 1:13:00:17 10 4 3 DH (GPH) 15
87 Banner 30 DEN 15 Bananen Mikael Mogensen Snaptun 622.4 26/5/18@21:37:57 1:10:07:57 1:13:04:08 11 4 3 DH (GPH) 16
91 Banner 30 Special DEN 103 Alexandra Gunnar T. Hansen Norsminde Sejlklub 588.2 26/5/18@20:33:16 1:9:03:16 1:13:18:06 11 4 3 DH (GPH) 17
81 Impala 30 DEN 24 Frigg Peter Hansen Lundeborg Sejlklub 625.8 26/5/18@22:14:29 1:10:44:29 1:13:32:51 10 4 3 DH (GPH) 18
98 Scan-kap 99 DEN 29 Mathilde Carsten Graff Kerteminde 605.0 26/5/18@21:49:53 1:10:19:53 1:13:56:05 12 4 3 DH (GPH) 19
84 Maxi 999 DEN 409 Dohni Mogens Kirkelund Aabenraa Sejl Club 619.0 26/5/18@22:23:43 1:10:53:43 1:13:57:43 10 4 3 DH (GPH) 20
85 Omega 30 Den 37 Aprilsnarren Carsten Lauridsen SNV Vejle 616.0 26/5/18@22:18:56 1:10:48:56 1:13:59:50 10 4 3 DH (GPH) 21
80 Impala 30 DEN 40 Scarllet Poul-Erik Lading Nappedam 631.0 26/5/18@23:04:41 1:11:34:41 1:14:11:05 10 4 3 DH (GPH) 22
101 Scan-Kap 99 DEN 18 Carl Frederik Joakim Garde Aarhus Sejlklub 605.0 26/5/18@22:13:45 1:10:43:45 1:14:19:57 12 4 3 DH (GPH) 23
97 Scan-kap 99 DEN 81 Amaganolka Jakob Gadegaard Bendixen ASK 605.0 26/5/18@22:37:13 1:11:07:13 1:14:43:25 12 4 3 DH (GPH) 24
99 Scan-kap 99 DEN 147 Sort Sol Henrik Ilsvsrd Aabenraa sejl club 605.0   DNF   12 4 3 DH (GPH) 25
77 X-79 DEN 321 Bux Bunny Rikke Huusom Faaborg sejlklub 625.6   DNF   9 4 3 DH (GPH) 25
88 Banner 30 DEN 46 Blue2 Morten Linnebjerg Middelfart Sejlklub 616.8   DNF   11 4 3 DH (GPH) 25

Palby Fyn Cup 2018 - 5 GR.

Start: 4, Finishes: Finish time, Time: 25/5/18@11:45:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn Skipper Sejlklub GPH Finish Elapsed Corrected LØB GR. START Kategori Plc.
118 BB10 Meter DEN 67 Kryss/Hancock Søren Koitzsch Skive 598.2 26/5/18@17:23:27 1:5:38:27 1:9:30:17 14 5 4 DH (GPH) 1
125 Swede 38 DEN 13 Sweet Erik Medelby Andersen Faaborg Sejlklub 583.0 26/5/18@17:48:43 1:6:03:43 1:10:30:31 15 5 4 DH (GPH) 2
121 Concorde 38 D 100 Sleipnir Jakob Buus Petersen Sejlklubben Sundet 586.8 26/5/18@18:18:44 1:6:33:44 1:10:51:48 15 5 4 DH (GPH) 3
112 Contrast 36 DEN 43 EL:CON Rune Dyrvig Bogense Sejlklub 590.4 26/5/18@19:00:12 1:7:15:12 1:11:24:59 13 5 4 DH (GPH) 4
307 Aphrodite 101 DEN 48 Kaffe Anders Kraft Christianshavn 609.0 26/5/18@20:19:55 1:8:34:55 1:12:01:55 14 5 4 DH (GPH) 5
119 X-342 DEN 105 Otilia Gunnar Schønfeldt Marselisborg 595.6 26/5/18@20:27:07 1:8:42:07 1:12:39:56 14 5 4 DH (GPH) 6
114 Langø 999 DEN 1 Tango Allan Jensen Juelsminde Sejlklub 607.8 26/5/18@21:31:29 1:9:46:29 1:13:16:15 14 5 4 DH (GPH) 7
115 Aphroite 101 DEN 15 kasper jesper froda havnsø 607.0 26/5/18@21:51:53 1:10:06:53 1:13:38:29 14 5 4 DH (GPH) 8
106 Faurby 330 DEN 3802 Pondus Dan Nielsen ASK 600.6 26/5/18@21:51:59 1:10:06:59 1:13:53:18 13 5 4 DH (GPH) 9
103 Elan 295 DEN 15 Philina Finn Ehmsen Aabenrå Sejlklub 607.2 26/5/18@22:26:44 1:10:41:44 1:14:12:52 13 5 4 DH (GPH) 10
302 Dehler343 DEN 248 Fat Laze Anders Rasmussen Middelfart 603.4 26/5/18@22:27:09 1:10:42:09 1:14:22:02 14 5 4 DH (GPH) 11
313 Contrast 33 DEN 226 Rigmor II Bent Chr. Sommer Strib 601.6 26/5/18@22:35:54 1:10:50:54 1:14:34:55 13 5 4 DH (GPH) 12
107 Bavaria 33 DEN 435 Windborn Michael Lonsdale Egå Sejlklub 588.4 26/5/18@22:11:34 1:10:26:34 1:14:40:57 13 5 4 DH (GPH) 13
124 Faurby 36 DEN 19 Faurschou Høgni Faurschou Aarhus Sejlklub 583.4 26/5/18@22:28:18 1:10:43:18 1:15:09:11 15 5 4 DH (GPH) 14
116 BB10 Meter DEN 80 Fine Finn Madsen Egaa 599.8 26/5/18@23:14:36 1:11:29:36 1:15:17:46 14 5 4 DH (GPH) 15
305 Jeanneau Sun Odyssey 32i DEN 753 Najust Sten Lembo Marselisborg 600.4 26/5/18@23:18:36 1:11:33:36 1:15:20:23 13 5 4 DH (GPH) 16
122 Faurby 36 DEN 77 neser III lars stenild norsminde sejlklub 586.0 26/5/18@23:36:58 1:11:51:58 1:16:11:52 15 5 4 DH (GPH) 17
123 Jouet 37 DEN 37 Rocky Kristian Hansen Kolding 584.6 26/5/18@23:47:22 1:12:02:22 1:16:25:29 15 5 4 DH (GPH) 18
108 Jeanneau Sun Odyssey 35 DEN 700 Victory Nickolaj Sørensen Juelsminde/SNV 597.2 27/5/18@00:25:25 1:12:40:25 1:16:34:33 13 5 4 DH (GPH) 19
104 Elan 31 DEN 14 KAFFE Karin Østergaard Kolding Sejlklub 606.0 27/5/18@01:19:06 1:13:34:06 1:17:08:00 13 5 4 DH (GPH) 20
111 Opus 35 Den 4269 Santa Monica Poul Fibæk Laursen Århus sejlklub 592.0 27/5/18@04:25:38 1:16:40:38 1:20:46:44 13 5 4 DH (GPH) 21
110 Granada 375 Den 7 Hvidbjørn Knud Erik Albertsen Neptun Vejle 594.2   DNF   13 5 4 DH (GPH) 22
113 Dehler 34 DEN 343 Ida Niels Clausen SNV 607.0   DNF   14 5 4 DH (GPH) 22
126 Dehler 35 cws DEN 42 Ni hao Jørn Petersen Horsens Sejlklub 581.2   DNF   15 5 4 DH (GPH) 22
127 Faurby 36 DEN 20 Nordstjernen Niklas Joensen Kastrup Sejlklub 579.8   DNF   15 5 4 DH (GPH) 22
120 Dehler 343 DEN772 Stinne Tage Pedersen Kolding Bådelaug 589.6   DNF   14 5 4 DH (GPH) 22
102 Avance 36 DEN 8071 Amic Klaus Gelting Marselisborg Sejlklub 614.4   DNF   13 5 4 DH (GPH) 22
105 Impala 31 DEN-200 Sola Ole Steffensen Vallensbæk 604.0   DNF   13 5 4 DH (GPH) 22
109 Bavarian 350 Sportline DEN 74 Nikita Lars Bjerg Marselisborg Sejlklub 596.2   DNF   13 5 4 DH (GPH) 22
117 X-342 DEN8342 Xanthe Søren Bredal Sæby Sejlklub 598.8   DNC   14 5 4 DH (GPH) 30

Palby Fyn Cup 2018 - 6 GR.

Start: 5, Finishes: Finish time, Time: 25/5/18@12:00:00, Distance: 138
Start: 6, Finishes: Finish time, Time: 25/5/18@12:15:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn Skipper Sejlklub GPH Finish Elapsed Corrected LØB GR. START Kategori Plc.
169 X-99 DEN 517 Mille Kim Rasmussen Sejlklubben København 572.0 26/5/18@16:20:58 1:4:05:58 1:8:58:04 19 6 6 DH (GPH) 1
145 X-332 DEN 236 Bluenose Kim Henriksen Holbæk Sejlklub 579.2 26/5/18@16:25:35 1:4:25:35 1:9:01:07 18 6 5 DH (GPH) 2
142 X-332 DEN-676 Liming Baigo Jacob Bang Svendborg Sunds Sejlklub 580.4 26/5/18@16:29:40 1:4:29:40 1:9:02:27 18 6 5 DH (GPH) 3
162 X-99 GER 282 Swash Buckler Michael Matthiessen YCW 572.0 26/5/18@16:25:25 1:4:10:25 1:9:02:31 19 6 6 DH (GPH) 4
155 X-99 DEN 467 Maxx Thomas Nielsen Svendborg Sunds Sejlklub 572.0 26/5/18@16:49:13 1:4:34:13 1:9:26:19 19 6 6 DH (GPH) 5
173 X-99 Den 567 Nyx John Morsing Haderslev sejlclub 572.0 26/5/18@16:50:48 1:4:35:48 1:9:27:54 19 6 6 DH (GPH) 6
149 X-332 S DEN 267 Andrea Christian Caspersen Nivå Bådelaug 568.0 26/5/18@16:27:01 1:4:27:01 1:9:28:19 18 6 5 DH (GPH) 7
151 X-99 DEN 520 Rosa-Lux Rasmus Lamberts SYC 572.0 26/5/18@17:14:37 1:4:59:37 1:9:51:43 19 6 6 DH (GPH) 8
167 X-99 GER 412 Noodles Ulrich Martens SLRV 572.0 26/5/18@17:20:34 1:5:05:34 1:9:57:40 19 6 6 DH (GPH) 9
147 X-332 DEN 357 FrisbæX Jens Sørensen Århus Sejlklub 578.2 26/5/18@17:24:37 1:5:24:37 1:10:02:27 18 6 5 DH (GPH) 10
165 X-99 DEN-597 Zuxu Claes T Christensen Tårbæk Sejlklub 572.0 26/5/18@17:34:36 1:5:19:36 1:10:11:42 19 6 6 DH (GPH) 11
146 X-332 GER 6832 X-CELERATOR Michael Müller SVAOe 579.0 26/5/18@17:35:52 1:5:35:52 1:10:11:52 18 6 5 DH (GPH) 12
153 x-99 DEN 421 Skyggefaxe Michael Jeppesen Sundet 572.0 26/5/18@17:39:59 1:5:24:59 1:10:17:05 19 6 6 DH (GPH) 13
133 Luffe 37 DEN 177 Sutten Michael Jorsal Ebeltoft 576.6 26/5/18@17:36:25 1:5:36:25 1:10:17:56 17 6 5 DH (GPH) 14
166 X-99 DEN 375 Six-Pack Gorm Dahlstrøm Snekken Vordingborg 572.0 26/5/18@18:27:19 1:6:12:19 1:11:04:25 19 6 6 DH (GPH) 15
171 X-99 DEN428 Exile Alan Nielsen Åbenrå Sejlklub - ASC 572.0 26/5/18@18:51:11 1:6:36:11 1:11:28:17 19 6 6 DH (GPH) 16
160 X-99 DEN 519 Foxtrot Per Leth Hansen Sundet 572.0 26/5/18@18:52:54 1:6:37:54 1:11:30:00 19 6 6 DH (GPH) 17
130 Banner 34 DEN39 DAGMAR Martin Bjørn Christensen Jyllinge Sejlklub 601.2 26/5/18@19:47:38 1:7:47:38 1:11:32:34 16 6 5 DH (GPH) 18
150 X-99 DEN 297 Experience Ulrik Meyer Nielsen Bogense 572.0 26/5/18@18:57:37 1:6:42:37 1:11:34:43 19 6 6 DH (GPH) 19
141 X-332 GER 7032 Nøltinx Matthias Noelting GYC 581.6 26/5/18@19:05:58 1:7:05:58 1:11:35:59 18 6 5 DH (GPH) 20
159 X-99 DEN 103 Liv Kim Rene Hansen Sejlklubben Lynetten 572.0 26/5/18@18:59:56 1:6:44:56 1:11:37:02 19 6 6 DH (GPH) 21
139 X-332 DEN 5093 Ripasso Henrik Frederiksen Horsens sejlklub 583.4 26/5/18@19:16:05 1:7:16:05 1:11:41:58 18 6 5 DH (GPH) 22
164 X-99 DEN 21 VæltePeter Torben Høiby Egå 572.0 26/5/18@19:04:53 1:6:49:53 1:11:41:59 19 6 6 DH (GPH) 23
168 X-99 DEN 55 Slice Of Life Casper & Martin Aagaard KAS 572.0 26/5/18@19:09:13 1:6:54:13 1:11:46:19 19 6 6 DH (GPH) 24
144 X-332 DEN 223 Xdream Henning Ebdrup Nielsen Bogense sejlklub 579.2 26/5/18@19:16:53 1:7:16:53 1:11:52:25 18 6 5 DH (GPH) 25
152 X-99 DEN 552 Blixkaters Jørn Pedersen Brejning Båd Klub 572.0 26/5/18@19:16:08 1:7:01:08 1:11:53:14 19 6 6 DH (GPH) 26
134 Luffe 37 DEN 105 LOGIC Klaus Johansen Skælskør Amatør Sejlklub 576.6 26/5/18@19:14:53 1:7:14:53 1:11:56:24 17 6 5 DH (GPH) 27
157 X-99 DEN 425 Maxine Morten Vinther Vallensbæk sejlklub 572.0 26/5/18@19:21:22 1:7:06:22 1:11:58:28 19 6 6 DH (GPH) 28
154 X-99 DEN 455 Mijola Lars Jensen Sundet kbh. 572.0 26/5/18@19:29:53 1:7:14:53 1:12:06:59 19 6 6 DH (GPH) 29
137 X-332 DEN 110 Xelinna Poul Johannsen Egå 583.6 26/5/18@19:48:31 1:7:48:31 1:12:13:56 18 6 5 DH (GPH) 30
161 X-99 GER 462 andiamo Matthias Retzlaff WSCW 572.0 26/5/18@19:41:38 1:7:26:38 1:12:18:44 19 6 6 DH (GPH) 31
163 X-99 DEN 155 x3m Jesper Stentoft Kolding Bådelaug 572.0 26/5/18@19:43:58 1:7:28:58 1:12:21:04 19 6 6 DH (GPH) 32
158 X-99 DEN 111 Fru Larsen Normann Sloth Roskilde Sejlklub 572.0 26/5/18@19:49:15 1:7:34:15 1:12:26:21 19 6 6 DH (GPH) 33
129 Banner 34 DEN 16 Horisont Henrik Aagesen Nykøbing S. Sejlklub 601.4 26/5/18@20:46:33 1:8:46:33 1:12:31:02 16 6 5 DH (GPH) 34
136 Luffe 37 DEN 81 Eva Søren Pedersen Juelsminde Sejlklub 573.0 26/5/18@19:45:43 1:7:45:43 1:12:35:31 17 6 5 DH (GPH) 35
128 Banner 34 DEN 9 Caner Søren Herreborg Fjellebroen 610.6 26/5/18@21:19:28 1:9:19:28 1:12:42:47 16 6 5 DH (GPH) 36
138 X-332 DEN 229 Idefix Flemming Heiberg Kalundborg Sejlklub 583.6 26/5/18@20:42:15 1:8:42:15 1:13:07:40 18 6 5 DH (GPH) 37
131 Banner 34 DEN 19 4Hoff Steen Hoffmann Hornbæk Bådeklub 584.6 26/5/18@20:46:09 1:8:46:09 1:13:09:16 16 6 5 DH (GPH) 38
170 X-99 DEN 228 Xarah Kasper Jørgensen Korsør Sejlklub 572.0 26/5/18@20:40:07 1:8:25:07 1:13:17:13 19 6 6 DH (GPH) 39
140 x-332 DEN320 Xantia Gert Daugaard Hejlsminde Bådelaug 582.2 26/5/18@20:54:17 1:8:54:17 1:13:22:55 18 6 5 DH (GPH) 40
143 X-332 DEN 42 PELEX Per Kristiansen Helsingør Sejlklub 580.2 26/5/18@21:01:44 1:9:01:44 1:13:34:58 18 6 5 DH (GPH) 41
156 X-99 DEN 573 Niller Jens Haldager Sundet 572.0 26/5/18@21:19:56 1:9:04:56 1:13:57:02 19 6 6 DH (GPH) 42
148 X-332 DEN 30 Peter Peter Hillock Sejlklubben Syvstjernen 575.0   DNF   18 6 5 DH (GPH) 43
172 X-99 DEN 518 Relax Kim Sørensen Korsør 572.0   DNF   19 6 6 DH (GPH) 43
132 Luffe 37 DEN 16 Frække Frida Them Dreyer Havnsøsejlklub 576.6   DNF   17 6 5 DH (GPH) 43
135 Luffe 37 DEN 12 Classic Georg Thuesen Faaborg 576.6   DNF   17 6 5 DH (GPH) 43

Palby Fyn Cup 2018 - 7 GR.

Start: 7, Finishes: Finish time, Time: 25/5/18@12:30:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn Skipper Sejlklub GPH Finish Elapsed Corrected LØB GR. START Kategori Plc.
186 Matcher 31 DEN 11 ENGEL Morten Leth-Jessen Kolding 545.0 26/5/18@16:01:08 1:3:31:08 1:9:25:20 21 7 7 DH (GPH) 1
179 Carbonite 21 Den 21 C21 Jonas Sørensen Kerteminde Sejlklub 606.2 26/5/18@19:19:20 1:6:49:20 1:10:22:46 21 7 7 DH (GPH) 2
180 Cb66 Racer DEN 39 Carthe blance Mikkel Larsen Bork bådelaug 604.0 26/5/18@19:16:46 1:6:46:46 1:10:25:16 21 7 7 DH (GPH) 3
201 Ylva Den 69 Den Røde Løber Leif Pehrson Kerteminde 578.6 26/5/18@18:27:35 1:5:57:35 1:10:34:30 23 7 7 DH (GPH) 4
192 Omega 42 DEN 2 Kallemuffen Søren Nørgaard Hou Bådelaug 568.4 26/5/18@18:21:32 1:5:51:32 1:10:51:55 22 7 7 DH (GPH) 5
202 Ylva DEN 44 Frække Frida Peter Sinding KDY 578.6 26/5/18@18:54:33 1:6:24:33 1:11:01:28 23 7 7 DH (GPH) 6
182 Matcher 31 DEN 6 Alt For Tæt På Morten Adel Larsen Korsør Sejlklub 578.0 26/5/18@19:02:51 1:6:32:51 1:11:11:09 21 7 7 DH (GPH) 7
184 Dolphin 81 SUI 50 Carolive Christian Rossing RCO Regatta Club Oberhofen 564.6 26/5/18@18:36:53 1:6:06:53 1:11:16:00 21 7 7 DH (GPH) 8
177 Drabant 38 DEN 14 Mio Jan Ankerstjerne Aarhus sejlklub 570.8 26/5/18@18:55:54 1:6:25:54 1:11:20:46 20 7 7 DOUBLEHANDED(GPH) 9
195 Arcona 340 DEN 8811 Aurora Claus Dalbøge Egå sejlklub 562.6 26/5/18@18:46:33 1:6:16:33 1:11:30:16 22 7 7 DH (GPH) 10
198 Evosion 34 DEN-1 Evosion One Lars From Ringkøbing sejlklub 558.6 26/5/18@18:46:19 1:6:16:19 1:11:39:14 22 7 7 DH (GPH) 11
205 Molich-X-Meter DEN 3 Vores Båd Anders Beckett Faaborg 557.6 26/5/18@18:45:41 1:6:15:41 1:11:40:54 23 7 7 DH (GPH) 12
206 Molich-X-Meter DEN 48 Trines Tvangsarv Per Risvang Aarhus Sejlklub 550.8 26/5/18@18:30:49 1:6:00:49 1:11:41:41 23 7 7 DH (GPH) 13
200 Dehler 38 DEN 100 Roars Ark Peder Roar Jensen Assens Sejlklub 556.6 26/5/18@18:45:52 1:6:15:52 1:11:43:23 22 7 7 DH (GPH) 14
175 Seascape 24 DEN 52 Danish Seascape Per Cederberg ASC 571.6 26/5/18@19:20:49 1:6:50:49 1:11:43:50 20 7 7 DOUBLEHANDED(GPH) 15
320 Hanse 370 DEN 190 Happy Girl Bent Petersen Korsør 557.8 26/5/18@19:01:04 1:6:31:04 1:11:55:50 20 7 7 DOUBLEHANDED(GPH) 16
185 Nissen 10M DEN 1 Elsa Thomas Nielsen Egå 553.8 26/5/18@18:55:42 1:6:25:42 1:11:59:40 21 7 7 DH (GPH) 17
194 Faurby 363 DEN 364 Flicka III Thomas Pedersen Kaløvig 566.0 26/5/18@19:28:24 1:6:58:24 1:12:04:18 22 7 7 DH (GPH) 18
178 Diva 39 DEN 137 Ophelia Therkild Nielsen Ebeltoft 566.8 26/5/18@19:45:29 1:7:15:29 1:12:19:33 20 7 7 DOUBLEHANDED(GPH) 19
203 Ylva DEN 81 Løvehjerte John Jalving Bogense 578.6 26/5/18@20:51:52 1:8:21:52 1:12:58:47 23 7 7 DH (GPH) 20
190 Omega 36 Den 25 Modstrøm Johannes Skytte Bogense 574.0 26/5/18@21:02:23 1:8:32:23 1:13:19:53 22 7 7 DH (GPH) 21
197 Hanse 370 DEN 423 Dohni Jens Lyhne Marselisborg Sejlklub 560.2 26/5/18@20:50:48 1:8:20:48 1:13:40:02 22 7 7 DH (GPH) 22
204 Molich-X-Meter DEN 27 Josephine Claus Christensen Kerteminde 557.6 26/5/18@21:03:31 1:8:33:31 1:13:58:44 23 7 7 DH (GPH) 23
191 Hanse 370 DEN 246 Marlene steen Pedersen Kolding Sejlklub 568.6 26/5/18@21:29:52 1:8:59:52 1:13:59:47 22 7 7 DH (GPH) 24
310 Seascape 24 DEN 1 Anna Anders Lamberg Aarhus sejlklub 585.0 26/5/18@22:10:41 1:9:40:41 1:14:02:53 20 7 7 DOUBLEHANDED(GPH) 25
174 Luffe 37 Den 83 Ditte Kim Adel Holst madsen Lynetten 576.6 26/5/18@21:51:30 1:9:21:30 1:14:03:01 20 7 7 DOUBLEHANDED(GPH) 26
183 Seascape 24 DEN 2 Blue Marvin Kristian Grummesgaard Århus Sejlklub 573.2 26/5/18@21:47:09 1:9:17:09 1:14:06:29 21 7 7 DH (GPH) 27
245 Bianca 420 DEN 17 Happy Hour Kim Uldall Jørgensen Sejlklubben Neptun Vejle 543.2 26/5/18@20:55:08 1:8:25:08 1:14:23:28 22 7 7 DH (GPH) 28
193 Bavaria 38 DEN 755 Frk. Søsmil Steen Olesen Kaløvig Bådelaug 567.6 26/5/18@22:00:56 1:9:30:56 1:14:33:09 22 7 7 DH (GPH) 29
199 Hanse 370 DEN 392 Tøsen Else Elbek Marselisborg Sejlklub 557.2 27/5/18@00:58:55 1:12:28:55 1:17:55:03 22 7 7 DH (GPH) 30
196 Hanse 375 DEN603 MaxiMus Niels Erik Sørensen Roskilde Sejlklub 561.4   DNF   22 7 7 DH (GPH) 31
187 Fareast 28R DEN 264 BANZAII Steen Madsen Middelfart 544.2   DNF   21 7 7 DH (GPH) 31
188 Pogo 30 DEN 60 La SUffragette Ole Lund Københavns Amatør Sejlklub 543.6   DNF   21 7 7 DH (GPH) 31
189 Bavaria 40 cru. Bj. 2008 GER 6120 Manati Thorsten Heidecker Höruphav brolaug 577.6   DNF   22 7 7 DH (GPH) 31
176 First 36.7 DEN 8 ESE II Klaus Schubert Horsens 571.4   DNF   20 7 7 DOUBLEHANDED(GPH) 31
181 Banzai 280 DEN 280 Blade Per Svendsen Skive 579.2   DNC   21 7 7 DH (GPH) 36

Palby Fyn Cup 2018 - 8 GR.

Start: 8, Finishes: Finish time, Time: 25/5/18@12:45:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn Skipper Sejlklub GPH Finish Elapsed Corrected LØB GR. START Kategori Plc.
214 X-412 DEN 166 X-dream Eli Schrøder Egå 533.6 26/5/18@16:19:14 1:3:34:14 1:9:54:39 24 8 8 DH (GPH) 1
218 Arcona 410 DEN 6 Miss Arcona Lars Bang-Nielsen Svendborg Sund Sejlklub 510.8 26/5/18@15:39:12 1:2:54:12 1:10:07:04 25 8 8 DOUBLEHANDED(GPH) 2
221 J-33 GER 7445 Mathilde Jan Böhm SEGELCLUB UNTERELB 564.8 26/5/18@19:04:32 1:6:19:32 1:11:28:12 26 8 8 DH (GPH) 3
210 Drabant 36 DEN1097 Røskva Peter & Henrik Lotz Sundet 556.8 26/5/18@18:50:43 1:6:05:43 1:11:32:47 24 8 8 DH (GPH) 4
209 X-362 Sport DEN 153 Andrea Christian de Lichtenberg Næstved Sejlklub 557.0 26/5/18@18:51:14 1:6:06:14 1:11:32:50 24 8 8 DH (GPH) 5
223 X-34 DEN 49 X2 Lars Hoff Aarhus Sejlklub 558.2 26/5/18@18:54:40 1:6:09:40 1:11:33:30 26 8 8 DH (GPH) 6
227 Matchracer 37 DEN 23 Hindsgavl Slot Nicolaj Bjørnholt Middelfart 543.8 26/5/18@18:36:01 1:5:51:01 1:11:47:59 27 8 8 DH (GPH) 7
212 X-362 Sport DEN 123 OP 2 Hans Aagaard Grenaa Sejlklub 550.8 26/5/18@18:53:41 1:6:08:41 1:11:49:33 24 8 8 DH (GPH) 8
225 Matchracer 37 DEN 18 Middelfart Sparekasse Mark Landry Middelfart 543.8 26/5/18@18:42:15 1:5:57:15 1:11:54:13 27 8 8 DH (GPH) 9
211 X-362 Sport DEN 118 Fiore di sale Kim Ebler Hansen Kolding Sejlklub 556.4 26/5/18@19:13:48 1:6:28:48 1:11:56:47 24 8 8 DH (GPH) 10
208 Impala 36 DEN 9 Baryl Peter Olesen Nyborg sejlforening 571.2 26/5/18@19:54:09 1:7:09:09 1:12:03:05 24 8 8 DH (GPH) 11
308 X-372 Sport DEN 7876 X i en X Bo Mammen Kruse Sønderborg Yacht Club 569.0 26/5/18@19:50:30 1:7:05:30 1:12:04:30 24 8 8 DH (GPH) 12
233 Matchracer 37 DEN 20 NN Claus Ingemann Nielsen Middelfart 543.8 26/5/18@18:56:05 1:6:11:05 1:12:08:03 27 8 8 DH (GPH) 13
228 Matchracer 37 DEN 24 NN Nikolai Barnekow Jensen Middelfart 543.8 26/5/18@19:11:32 1:6:26:32 1:12:23:30 27 8 8 DH (GPH) 14
213 X-402 Den 40 Alle gode x tre Lars ø Jørgensen Juelsminde 542.4 26/5/18@19:11:42 1:6:26:42 1:12:26:53 24 8 8 DH (GPH) 15
219 Dufour 34 DEN 5960 Rendezvous Bjarne Levin Skælskør amatør-sejlklub 579.0 26/5/18@21:08:29 1:8:23:29 1:12:59:29 26 8 8 DH (GPH) 16
220 Dufour 34 Performance Den 403 Spes Carsten Rasmussen Grenaa 575.8 26/5/18@21:41:28 1:8:56:28 1:13:39:50 26 8 8 DH (GPH) 17
222 Bavaria 35 Match Den 5420 Sinjale Henrik Lange Aarhus sejlklub 560.4   DNF   26 8 8 DH (GPH) 18
224 Matchracer 37 DEN 17 Ørsted Jacob Skou Clausen Middelfart 543.8   DNF   27 8 8 DH (GPH) 18
216 Grand Soleil 45 DEN44 Stella maris Lars Rasmussen Bogense 541.8   DNF   25 8 8 DOUBLEHANDED(GPH) 18
217 Salona 41 GER6955 Milero veloce Christoph Elfenkaemper CKA 512.6   DNF   25 8 8 DOUBLEHANDED(GPH) 18
304 X-37 DEN 127 Rasann Jørn Schulz Sønderborg Yacht Club 549.8   DNF   25 8 8 DOUBLEHANDED(GPH) 18
226 Matchracer 37 DEN 19 Match Racing Danmark Nikolaj Drue Middelfart 543.8   DNF   27 8 8 DH (GPH) 18
215 Esse 850 DEN 113 Esse`re Lars Kruse Vedbæk 547.4   DNC   25 8 8 DOUBLEHANDED(GPH) 24

Palby Fyn Cup 2018 - 9 GR.

Start: 9, Finishes: Finish time, Time: 25/5/18@13:00:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn Skipper Sejlklub GPH Finish Elapsed Corrected LØB GR. START Kategori Plc.
236 X-35 DEN 67 FOXY LADY Jette Dalegaard Brejning Båd Klub 538.4 26/5/18@15:55:08 1:2:55:08 1:9:04:31 28 9 9 DH (GPH) 1
243 X-37 DEN 74 Toxic Jørn Juhl Sønderborg Yacht-Club 549.6 26/5/18@16:58:08 1:3:58:08 1:9:41:45 29 9 9 DH (GPH) 2
230 Dynamic 35 DEN 9 Grace Christian Seilman Middelfart Sejlklub 555.0 26/5/18@17:14:55 1:4:14:55 1:9:46:07 28 9 9 DH (GPH) 3
234 Mills 37 DEN 9852 Visione 6 Per Weiskvist Nyborg 541.8 26/5/18@16:45:25 1:3:45:25 1:9:46:59 28 9 9 DH (GPH) 4
244 X-37 DEN 125 Ventoux Niels Nørgaard Pedersen Middelfart Sejlklub 547.6 26/5/18@17:03:22 1:4:03:22 1:9:51:35 29 9 9 DH (GPH) 5
253 IMX 40 GER 6316 Cäcilie Peter Leicht SVgM 526.6 26/5/18@16:16:49 1:3:16:49 1:9:53:20 30 9 9 DH (GPH) 6
242 First 36.7 DEN 7085 Søndagsbarnet Per Stochholm Dragør Sejlklub 547.0 26/5/18@17:11:53 1:4:11:53 1:10:01:29 29 9 9 DH (GPH) 7
251 Luffe 40.04 DEN 47 Black Pearl Rene Schmidt Egå Sejlklub 527.8 26/5/18@16:32:33 1:3:32:33 1:10:06:19 29 9 9 DH (GPH) 8
255 IMX 40 DEN 69 FLUX II Mads Lobert Sejlklubben København 520.8 26/5/18@16:18:07 1:3:18:07 1:10:07:59 30 9 9 DH (GPH) 9
248 X-40 DEN 37 Our dream Erling Bisgaard Middelfart sejlklub 535.2 26/5/18@16:56:10 1:3:56:10 1:10:12:54 29 9 9 DH (GPH) 10
237 X-35 DEN 3500 Pixeline Jacob Stachelhaus Hou Baadelaug 537.6 26/5/18@17:02:21 1:4:02:21 1:10:13:34 28 9 9 DH (GPH) 11
254 IMX 40 GER 6155 Pax Klaus-Uwe Stryi RVE 524.0 26/5/18@16:36:10 1:3:36:10 1:10:18:40 30 9 9 DH (GPH) 12
238 Luffe 40 DEN 34 Sirona Hans Jørn Knudsen Marselisborg sejlklub 534.8 26/5/18@17:02:12 1:4:02:12 1:10:19:52 28 9 9 DH (GPH) 13
250 X-40 DEN-22 Xiphias Keld Ibsen Sønderborg Yacht Club 532.4 26/5/18@17:05:11 1:4:05:11 1:10:28:22 29 9 9 DH (GPH) 14
249 XP 38 DEN 80 Xtravaganza Kai Hoffmann Egå sejklub 534.6 26/5/18@17:16:40 1:4:16:40 1:10:34:47 29 9 9 DH (GPH) 15
231 Luffe 44 DEN 35 Trine Kim Viborg Horsens Sejlklub 552.4 26/5/18@18:41:51 1:5:41:51 1:11:19:02 28 9 9 DH (GPH) 16
241 Elan 40 Swe 213 Theia Evan Lindegaard Kalundborg 552.8 26/5/18@19:08:20 1:6:08:20 1:11:44:36 29 9 9 DH (GPH) 17
239 Bavaria 38 Match DEN 7324 Boomerang Axel Thomsen Kaløvig Bådlaug 530.2 26/5/18@18:19:09 1:5:19:09 1:11:47:23 28 9 9 DH (GPH) 18
240 DB-35 DEN 1 BIG Anders Thor Larsen Kalundborg Sejlklub 530.0 26/5/18@18:20:44 1:5:20:44 1:11:49:26 28 9 9 DH (GPH) 19
229 Dynamic 35 DEN 2 Gungner Ole Sønderby Egå 563.2 26/5/18@19:37:26 1:6:37:26 1:11:49:46 28 9 9 DH (GPH) 20
235 Matcher 37 DEN 6 Matchless Dan Østergård Kolding Sejlklub 538.8 26/5/18@18:43:33 1:5:43:33 1:11:52:01 28 9 9 DH (GPH) 21
252 IMX 40 DEN 43 7 Oceans jesper rasmussen grenaa 528.2 26/5/18@18:20:03 1:5:20:03 1:11:52:53 30 9 9 DH (GPH) 22
232 J 105 DEN 589 Eclipse Claus Hansen Egå Sejlklub 545.6 26/5/18@19:08:43 1:6:08:43 1:12:01:32 28 9 9 DH (GPH) 23
318 Banner 41 C DEN 26 Ophelia Aleksander AAgaard Hou 539.4   DNF   28 9 9 DH (GPH) 24
247 Hanse 400 DEN 107 Fionia Flemming Olsen Fåborg 542.0   DNF   29 9 9 DH (GPH) 24

Palby Fyn Cup 2018 - 10 GR.

Start: 10, Finishes: Finish time, Time: 25/5/18@13:15:00, Distance: 138
Delt. Nr. Bådtype Sejlnr. Bådnavn Skipper Sejlklub GPH Finish Elapsed Corrected LØB GR. START Kategori Plc.
274 Melges 32 DEN 205 Pelle P Claus Haugaard Andersen Thurø Sejlklub 501.4 26/5/18@12:03:03 22:48:03 1:6:22:32 33 10 10 DH (GPH) 1
268 X-41 GER7350 Sydbank Torsten Bastiansen Flensborg Yacht Club 501.4 26/5/18@13:53:26 1:0:38:26 1:8:12:55 32 10 10 DH (GPH) 2
273 Frost 38 DEN 1 Frostboxen Jakob Frost Faaborg Sejlklub 515.0 26/5/18@15:38:31 1:2:23:31 1:9:26:43 33 10 10 DH (GPH) 3
272 Kracer 40r SWE-9139 Krackemut Anders Hansen Malmö Segelsällskap 519.0 26/5/18@15:54:05 1:2:39:05 1:9:33:05 33 10 10 DH (GPH) 4
258 X-43 DEN 12 Esbern Snare Ole Meredin Kalundborg 518.8 26/5/18@15:57:23 1:2:42:23 1:9:36:51 31 10 10 DH (GPH) 5
260 Luffe 43 GER 4664 ADAMAS Jan Peters SVH-SSCH 518.2 26/5/18@15:57:02 1:2:42:02 1:9:37:52 31 10 10 DH (GPH) 6
269 Xp 44 DEN w201 STONY VII Steen Toftebjerg KDY/NSK 496.4 26/5/18@15:12:04 1:1:57:04 1:9:43:03 32 10 10 DH (GPH) 7
265 Grand Soleil 43 DEN 8 FeOs Tue Anderen Snaptun Sejlklub 511.4 26/5/18@15:56:47 1:2:41:47 1:9:53:16 31 10 10 DH (GPH) 8
280 X-50 DEN 9750 XOXO Jørn Nissen Juelsminde 484.8 26/5/18@15:12:32 1:1:57:32 1:10:10:12 34 10 10 DH (GPH) 9
270 Xp 44 DEN 66 Xpresso Team Xpresso Sønderborg Yacht-Club 496.4 26/5/18@15:42:37 1:2:27:37 1:10:13:36 32 10 10 DH (GPH) 10
267 X-41 DEN 5991 Galatea Nils-Jørn Rahbek KAS 503.2 26/5/18@16:16:04 1:3:01:04 1:10:31:24 32 10 10 DH (GPH) 11
261 X-Yachts - X4.3 DEN 36 Sixtus Harry Laustsen Struer Sejlklub 518.2 26/5/18@17:01:24 1:3:46:24 1:10:42:14 31 10 10 DH (GPH) 12
256 Comet 41S DEN 15414 Eola Niels Laursen Troense Bådelaug 521.6 26/5/18@17:15:56 1:4:00:56 1:10:48:57 31 10 10 DH (GPH) 13
276 Arcona 430 DEN 45 Sirenita Jesper Bjørn Hansen KDY 503.6 26/5/18@16:37:23 1:3:22:23 1:10:51:48 34 10 10 DH (GPH) 14
278 X-482 DEN 63 Quest Ole Rasmussen Vallensbæk Seljklub 503.6 26/5/18@16:38:15 1:3:23:15 1:10:52:40 34 10 10 DH (GPH) 15
275 Oyster One-Off DEN 4321 Essex Girl Jan Olesen Gilleleje 472.2 26/5/18@15:43:56 1:2:28:56 1:11:10:34 33 10 10 DH (GPH) 16
263 Grans Soleil 43 SWE 24 Min Jente Claus Gildberg Langelinie Lysbådehavns Bådelav 517.6 26/5/18@18:09:43 1:4:54:43 1:11:51:56 31 10 10 DH (GPH) 17
279 Grand Soleil DEN 606 Bella Mente Søren kr Larsen Vejle 496.0 26/5/18@17:22:47 1:4:07:47 1:11:54:41 34 10 10 DH (GPH) 18
262 German Frers 44 DEN 1444 Loyal & Awesome Henrik Gersling Kaløvig Bådelaug 518.0 26/5/18@18:15:38 1:5:00:38 1:11:56:56 31 10 10 DH (GPH) 19
271 Akilaria 950 FRA 36001 ML Design Reinhard Holthusen Freie Segler Hamburg 525.8 26/5/18@18:39:45 1:5:24:45 1:12:03:07 33 10 10 DH (GPH) 20
264 Grand Soleil DEN 37 FREYR Mads Sckerl Troense Bådelaug 517.0 26/5/18@18:23:14 1:5:08:14 1:12:06:50 31 10 10 DH (GPH) 21
266 XP 44 DEN 100 Venus Klaus Gram-Hansen Årøsund Bådelaug 504.4 26/5/18@17:56:06 1:4:41:06 1:12:08:41 32 10 10 DH (GPH) 22
277 DUFOUR 45 ITA 16305 VALKIRIA Henrik Ottesen Aalborg Sejlklub 507.8   DNF   34 10 10 DH (GPH) 23
281 X-Yacht X-562 DEN 19 TRIIS III Bertel Gantriis Skive Sejlklub 479.6   DNF   34 10 10 DH (GPH) 23
257 X4³ Den 10 Varix Lars Rasmussen Vallensbæk 520.6   DNF   31 10 10 DH (GPH) 23
259 X4³ DEN 44 X?Box Henrik Jørgensen KDY 518.8   DNF   31 10 10 DH (GPH) 23

Scoring codes used

CodeDescription
DNCKom ikke til start
DNFUdgået



Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com