Palby Fyn Cup 2022
20 - 22 maj - 2022
Resultater 2022
Palby Fyn Cup 2022 - 1 Løb
Start: 1 - TUR, Finishes: Code, Time: 20/5/22@11:00:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
3 |
Elan 340 |
- |
Chinook |
Sönke Höseler |
SFHS |
|
21/5/22@23:54:05 |
1:12:54:05 |
1:12:54:05 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1. Præmie |
4 |
Omega 30A |
DEN 85 |
Ratataboom |
Dany Jepsen |
Kalvø Bådelaug |
|
22/5/22@02:15:20 |
1:15:15:20 |
1:15:15:20 |
1 |
1 |
1 |
2 |
2 Præmie |
10 |
Beneteau Oceanis 343 |
X |
Petit Bateau |
Carsten Birch |
Fredericia fritidssejlere |
|
22/5/22@02:35:12 |
1:15:35:12 |
1:15:35:12 |
1 |
1 |
1 |
3 |
|
7 |
Maxi 34 |
937 |
Caja Krümel |
Carina Mørkhøj |
Assens sejlklub |
|
22/5/22@02:46:58 |
1:15:46:58 |
1:15:46:58 |
1 |
1 |
1 |
4 |
3 Præmie |
1 |
Bianca27 |
D38 |
Sirius |
Steen Munk-petersen |
Haderslev sejlforening |
|
|
DNF |
|
1 |
1 |
1 |
5 |
|
2 |
Albin cirrus 78 |
- |
Jonna |
Martin Petersen |
Fåborg sejlklub |
|
|
DNF |
|
1 |
1 |
1 |
5 |
|
5 |
Beneteau first 27 |
D87 |
Zeus |
Christian Stahl |
Assens Sejlklub |
|
|
DNF |
|
1 |
1 |
1 |
5 |
|
6 |
Maxi 999 |
D113 |
Diplomatico |
Morten Stahl |
Assens Sejlklub |
|
|
DNF |
|
1 |
1 |
1 |
5 |
|
8 |
Maxi84 |
DEN 256 |
Klint |
Jeppe Rasmussen |
Fredericia |
|
|
DNF |
|
1 |
1 |
1 |
5 |
|
9 |
Grinde |
DEN 101 |
Grog |
Allan Rye |
Ebeltoft Vig |
|
|
DNS |
|
1 |
1 |
1 |
5 |
|
11 |
Dehler 34 |
DEN 468 |
Mirja |
Rasmus Riber |
Faaborg sejlklub |
|
|
DNF |
|
1 |
1 |
1 |
5 |
|
12 |
Seascape 24 |
DEN 1 |
Anna |
Anders Lamberg |
Aarhus |
|
|
DNF |
|
1 |
1 |
1 |
5 |
|
13 |
Dehler 34 |
- |
Karla |
Kurt Andersen |
Bogense Sejlklub |
|
|
DNF |
|
1 |
1 |
1 |
5 |
|
14 |
Jouet 920 |
Isabella |
Allegro |
Niels Jakobsen |
Neptun Vejle |
|
|
DNF |
|
1 |
1 |
1 |
5 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 2 Løb
Start: 1 - TUR, Finishes: Code, Time: 20/5/22@11:00:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
17 |
Hanse 388 |
DEN 1 |
Liberty |
Søren Farre |
Kolding Sejlklub |
|
21/5/22@17:56:13 |
1:6:56:13 |
1:6:56:13 |
2 |
1 |
1 |
1 |
3 Præmie |
15 |
Concorde 38 |
DEN 7 |
Prinsesse Sulejma |
Bjarne Uberg |
Assens Sejlklub |
|
21/5/22@19:10:39 |
1:8:10:39 |
1:8:10:39 |
2 |
1 |
1 |
2 |
|
18 |
Hanse 385 |
X |
Tifi |
Troels Brandt |
Marselisborg sejlklub |
|
21/5/22@19:38:01 |
1:8:38:01 |
1:8:38:01 |
2 |
1 |
1 |
3 |
2 Præmie |
16 |
Dehler 35 CR |
Den 272 |
Cabinda |
Jakob Richard Olsen |
Sønderballe Baadelaug |
|
21/5/22@19:51:14 |
1:8:51:14 |
1:8:51:14 |
2 |
1 |
1 |
4 |
Gruppe vinder |
22 |
Dehler 35 cws |
Den 42 |
Ni hao |
Jørn Petersen |
Horsens sejlklub |
|
21/5/22@20:20:07 |
1:9:20:07 |
1:9:20:07 |
2 |
1 |
1 |
5 |
|
26 |
Concorde 38 |
33 |
Liva |
Steen Friland |
Bugten Aarhus |
|
21/5/22@22:55:48 |
1:11:55:48 |
1:11:55:48 |
2 |
1 |
1 |
6 |
1 Præmie |
24 |
Bavaria 350 caribic |
X |
Moana |
Steen Madsen |
Vejle |
|
22/5/22@01:06:09 |
1:14:06:09 |
1:14:06:09 |
2 |
1 |
1 |
7 |
|
20 |
Halberg Rassy 352 |
DEN 364 |
Abelone |
Steen Lampe |
Aarø sund Baadelaug |
|
22/5/22@02:21:55 |
1:15:21:55 |
1:15:21:55 |
2 |
1 |
1 |
8 |
|
19 |
Bavaria 33 cruiser |
Bv33 |
Stella Maris |
Rune Rasmussen |
Assens sejlklub |
|
|
DNS |
|
2 |
1 |
1 |
9 |
|
21 |
Harmony 38 |
- |
eureka |
henrik sveigaard |
fredericia |
|
|
DNF |
|
2 |
1 |
1 |
9 |
|
23 |
Bavaria 36 |
Den 1 |
Margrethe 11 |
Niels arne Johansen |
Bogense |
|
|
DNF |
|
2 |
1 |
1 |
9 |
|
25 |
Guyline 922 |
DEN 15 |
Waterprof |
Peter Skov |
Holbæk |
|
|
DNF |
|
2 |
1 |
1 |
9 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 3 Løb
Start: 1 - TUR, Finishes: Code, Time: 20/5/22@11:00:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
35 |
X-442 |
DEN 47 |
Garuda III |
John Frank Paulsen |
Sejlklubben Neptun |
|
21/5/22@14:27:24 |
1:3:27:24 |
1:3:27:24 |
3 |
1 |
3 |
1 |
|
28 |
X-40 |
DEN 49 |
X`est La Vie |
Jan Lildballe |
Hou Sejlklub |
|
21/5/22@15:03:58 |
1:4:03:58 |
1:4:03:58 |
3 |
1 |
1 |
2 |
3 Præmie |
27 |
Hoek TC 65 |
- |
Windrose |
Jess Aagaard |
Kerteminde |
|
21/5/22@15:15:06 |
1:4:15:06 |
1:4:15:06 |
3 |
1 |
3 |
3 |
1 Præmie |
34 |
X4.9 |
33 |
Idunn |
Axel Christensen |
Årøsund |
|
21/5/22@15:22:59 |
1:4:22:59 |
1:4:22:59 |
3 |
1 |
1 |
4 |
2 Præmie |
33 |
Sweden Yacht 45 |
DEN 31 |
Alouette |
Henrik Ballermann |
Hou |
|
21/5/22@15:55:19 |
1:4:55:19 |
1:4:55:19 |
3 |
1 |
1 |
5 |
|
36 |
Beneteau First 456 |
490 |
Lapislazuli |
Jesper Petersen |
Marselisborg |
|
21/5/22@16:53:18 |
1:5:53:18 |
1:5:53:18 |
3 |
1 |
1 |
6 |
|
37 |
Beneteau Oceanis 473 |
DEN 344 |
Dreamboat |
Anders Vester / Henrik Aaen |
Ebeltoft |
|
21/5/22@20:38:06 |
1:9:38:06 |
1:9:38:06 |
3 |
1 |
1 |
7 |
|
38 |
Bavaria 44 |
- |
Lilli |
Lars Lysdahl |
Assens |
|
|
DNF |
|
3 |
1 |
1 |
8 |
|
29 |
Bavaria 44 |
X |
Cinderella |
Mette Liltorp |
Middelfart |
|
|
DNF |
|
3 |
1 |
1 |
8 |
|
30 |
Comar Genesi 43 |
56 |
Sarah |
Rune Nexelø Olsen |
Øer Maritime |
|
|
DNS |
|
3 |
1 |
1 |
8 |
|
31 |
Vindö 40 |
DEN 545 |
Isabel |
Peter Marsbøll |
Horsens Sejlklub |
|
|
DNF |
|
3 |
1 |
1 |
8 |
|
32 |
Kølbåd Baltic 47 |
DEN 6 |
On Top |
Kim Jensen |
Holbæk ny bådelaug |
|
|
DNS |
|
3 |
1 |
1 |
8 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 4 Løb
Start: 2, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@11:15:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
40 |
Drabant 24 |
DEN 140 |
Aviaja |
Thomas Gerlach |
Hadsund Sejlklub |
688.0 |
21/5/22@19:46:13 |
1:8:31:13 |
1:8:56:31 |
4 |
2 |
2 |
1 |
|
44 |
Drabant 24 |
DEN 136 |
Rubella |
Henrik Wamsler |
Lynæs sejl- og kajakklub |
678.8 |
21/5/22@20:39:32 |
1:9:24:32 |
1:10:11:00 |
4 |
2 |
2 |
2 |
|
43 |
Drabant 24 |
DEN 98 |
Båden |
Anders Christiansen |
Lynæs Sejl- og Kajakklub |
682.2 |
21/5/22@21:58:32 |
1:10:43:32 |
1:11:22:10 |
4 |
2 |
2 |
3 |
|
42 |
Drabant 24 |
DEN 74 |
Snobelbak |
Svenn Thunøe |
Holbæk sejlklub |
683.4 |
22/5/22@00:26:51 |
1:13:11:51 |
1:13:47:44 |
4 |
2 |
2 |
4 |
|
41 |
Drabant 24 |
DEN 109 |
Cirkeline |
Jacob Bangsgaard |
Sejlklubben Neptun Vejle |
685.0 |
22/5/22@00:43:00 |
1:13:28:00 |
1:14:00:12 |
4 |
2 |
2 |
5 |
|
39 |
Drabant 24 |
DEN 111 |
Octopus |
Bent jensen |
Lynæs |
692.2 |
22/5/22@01:02:46 |
1:13:47:46 |
1:14:03:24 |
4 |
2 |
2 |
6 |
|
45 |
Drabant 24 |
DEN 11 |
Obelix |
Jens Jacob Ørbæk Laursen |
Dyvig Bådelaugh |
678.6 |
|
DNF |
|
4 |
2 |
2 |
7 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 5 Løb
Start: 2, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@11:15:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
48 |
Maxus28 |
DEN 281 |
Swish |
Lars Hansen |
Lynæs sejl og kajakklub |
675.8 |
21/5/22@22:45:11 |
1:11:30:11 |
1:12:23:33 |
5 |
2 |
2 |
1 |
|
46 |
Knarr |
Den 84 |
Rebecca |
Poul Johansen |
Sejlklubben Neptun Vejle |
712.4 |
22/5/22@00:27:56 |
1:13:12:56 |
1:12:42:07 |
5 |
2 |
2 |
2 |
|
50 |
Maxi 84 |
DEN 436 |
Isabel |
Carsten Højgaard |
Fredericia Sejlklub |
663.8 |
22/5/22@00:47:52 |
1:13:32:52 |
1:14:53:50 |
5 |
2 |
2 |
3 |
|
52 |
Maxi Fenix |
DEN 700 |
SINE |
Bent Krogsgaard Jensen |
Sejlklubben Bugten, Aarhus |
649.6 |
22/5/22@00:18:07 |
1:13:03:07 |
1:14:56:44 |
5 |
2 |
5 |
4 |
|
51 |
Vindö 40 |
DEN 569 |
Barbara |
Christiaan Nijenhuis |
Lillebælt Smakkelaug |
662.4 |
22/5/22@01:38:37 |
1:14:23:37 |
1:15:47:48 |
5 |
2 |
2 |
5 |
|
47 |
Knarr |
Den 88 |
Mascot |
Kim Uldall Jørgensen |
Sejlklubben Neptun Vejle |
712.4 |
|
DNF |
|
5 |
2 |
2 |
6 |
|
49 |
Polaris Drabant 26 |
DEN 53 |
Don Palme |
Hans Ole Piil |
Middelfart |
672.2 |
|
DNF |
|
5 |
2 |
2 |
6 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 6 Løb
Start: 2, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@11:15:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
57 |
Albin Express |
DEN 999 |
Nybolig Middelfart |
Svend Bæk |
Middelfart |
650.0 |
21/5/22@16:37:52 |
1:5:22:52 |
1:7:15:34 |
6 |
2 |
2 |
1 |
|
56 |
Albin Express |
DEN 811 |
Team NGIN |
Mathias Degn Pedersen |
Århus Sejlklub |
650.0 |
21/5/22@16:54:04 |
1:5:39:04 |
1:7:31:46 |
6 |
2 |
2 |
2 |
|
166 |
Mustang 616 |
DEN 104 |
My |
Martin Sørensen |
Fakse Ladeplads |
686.8 |
22/5/22@00:11:53 |
1:11:41:53 |
1:12:09:57 |
6 |
2 |
7 |
3 |
|
53 |
Duet |
DEN 37 |
Duet Nemo |
Michael Terp Knudsen |
Middelfart Sejlklub |
677.2 |
22/5/22@00:26:18 |
1:13:11:18 |
1:14:01:26 |
6 |
2 |
2 |
4 |
|
59 |
Albin Ballad |
DEN 411 |
Futte |
Torben Noer |
Norsminde Sejlklub |
639.0 |
21/5/22@23:31:48 |
1:12:16:48 |
1:14:34:48 |
6 |
2 |
2 |
5 |
|
58 |
Maxi 909 |
DEN 44 |
La Vida |
Frank Hafdell Rhode |
Lynæs |
642.8 |
21/5/22@23:42:12 |
1:12:27:12 |
1:14:36:28 |
6 |
2 |
2 |
6 |
|
54 |
Maxi 909 |
DEN 88 |
Havheksen |
Bent Düring de Jong |
Fredericia |
668.2 |
22/5/22@00:54:51 |
1:13:39:51 |
1:14:50:41 |
6 |
2 |
2 |
7 |
|
55 |
Larsen 25 |
DEN 24 |
Foxy |
Mads Olesen |
Sejlklubben Ebeltoft Vig |
650.2 |
22/5/22@00:15:25 |
1:13:00:25 |
1:14:52:39 |
6 |
2 |
2 |
8 |
|
60 |
Bianca Lido |
DEN 35 |
NANO |
Jens Peder Ploug |
FSK |
630.4 |
|
DNF |
|
6 |
2 |
2 |
9 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 7 Løb
Start: 2, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@11:15:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
69 |
Smaragd |
DEN 159 |
Lamborghini Rumba |
Morten Arndal |
Horsens Sejlklub |
620.0 |
21/5/22@15:19:22 |
1:4:04:22 |
1:7:06:04 |
7 |
2 |
2 |
1 |
|
62 |
Larsen 28 |
DEN 31 |
Simba |
Lars Dalegaard |
Brejning Båd Klub |
625.6 |
21/5/22@17:35:40 |
1:6:20:40 |
1:9:09:29 |
7 |
2 |
2 |
2 |
|
70 |
ALBIN NOVA |
DEN 343 |
NIKOLINE |
Torben Bøttger |
Sundet |
618.6 |
21/5/22@20:14:33 |
1:8:59:33 |
1:12:04:28 |
7 |
2 |
2 |
3 |
|
67 |
IMPALA 27 |
DEN 40 |
Oline |
Katrine Schwartz |
Faaborg Sejlklub |
621.2 |
21/5/22@22:23:42 |
1:11:08:42 |
1:14:07:38 |
7 |
2 |
2 |
4 |
|
68 |
Albin Nova |
DEN188 |
Tridens |
Knud Erik Graversen |
Middelfart Sejlklub |
621.0 |
21/5/22@23:14:58 |
1:11:59:58 |
1:14:59:22 |
7 |
2 |
2 |
5 |
|
66 |
Feeling 850 |
Den 525 |
Spero |
Brian Steen Ørum |
Bogense |
622.4 |
22/5/22@00:02:26 |
1:12:47:26 |
1:15:43:37 |
7 |
2 |
2 |
6 |
|
65 |
Comfortina 32 |
DEN 558 |
Wafi |
Christian Andersen |
Kolding bådelau |
623.0 |
22/5/22@01:36:42 |
1:14:21:42 |
1:17:16:30 |
7 |
2 |
2 |
7 |
|
64 |
Maxi 999 |
DEN 157 |
Vindøje |
Hans Nielsen |
Faaborg |
623.6 |
|
DNF |
|
7 |
2 |
2 |
8 |
|
71 |
Maxi 999 |
DEN 109 |
Frida |
Peter H Hansen |
Bogense |
618.4 |
|
DNF |
|
7 |
2 |
2 |
8 |
|
72 |
Albin Nova |
DEN 338 |
Depa |
Niels Skovhede |
Struer sejlklub |
615.2 |
|
DNF |
|
7 |
2 |
2 |
8 |
|
61 |
Granada 31 |
DEN 65 |
Olivia |
Max Larsen |
Havnsø |
628.4 |
|
DNS |
|
7 |
2 |
2 |
8 |
|
63 |
Granada 31 |
DEN 239 |
Frigg |
Poul Overgaard |
Egå Sejlklub |
625.4 |
|
DNF |
|
7 |
2 |
2 |
8 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 8 Løb
Start: 3, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@11:30:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
75 |
X-79 |
DEN 349 |
X^2 |
Jens Hedegaard |
Kolding Bådlaug |
625.4 |
21/5/22@16:56:03 |
1:5:26:03 |
1:8:15:20 |
8 |
3 |
3 |
1 |
|
80 |
X-79 |
Den 173 |
Charole |
Allan Kierkegaard |
Rungsted Sejlklub |
625.4 |
21/5/22@17:04:09 |
1:5:34:09 |
1:8:23:26 |
8 |
3 |
3 |
2 |
|
78 |
X-79 |
GER 274 |
Fakse |
Leif Kemmerich |
Sail Lollipop Regattaverein |
625.4 |
21/5/22@18:04:20 |
1:6:34:20 |
1:9:23:37 |
8 |
3 |
3 |
3 |
|
77 |
X-79 |
Den 321 |
Bux Bunny |
Rikke Huusom |
FSK |
625.4 |
21/5/22@23:18:34 |
1:11:48:34 |
1:14:37:51 |
8 |
3 |
3 |
4 |
|
81 |
X-79 |
Nor 5975 |
Brunhildur |
Sindre Bakke |
Bundefjorden seilforening |
621.4 |
22/5/22@00:40:02 |
1:13:10:02 |
1:16:08:31 |
8 |
3 |
3 |
5 |
|
79 |
X-79 |
GER 186 |
Equinox |
Gert Sørensen |
FSK |
625.4 |
22/5/22@07:49:00 |
1:20:19:00 |
1:23:08:17 |
8 |
3 |
3 |
6 |
|
73 |
X-79 |
DEN 326 |
Xmeralda |
Henrik Svangren |
Kongsdal Bådelaug |
635.0 |
|
DNF |
|
8 |
3 |
3 |
7 |
|
74 |
X-79 |
DEN 225 |
X-MAMSE |
Torben Lorentsen |
Fredericia Sejlklub |
633.8 |
|
DNF |
|
8 |
3 |
3 |
7 |
|
76 |
X-79 |
DEN 124 |
DIXIE |
Henrik Jacobsen |
Horsens |
625.4 |
|
DNF |
|
8 |
3 |
3 |
7 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 9 Løb
Start: 3, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@11:30:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
86 |
Aphrodite 101 |
DEN 52 |
Olga |
Mikael Astrup |
Middelfart |
608.4 |
21/5/22@16:46:41 |
1:5:16:41 |
1:8:45:04 |
9 |
3 |
3 |
1 |
|
85 |
X-302 |
DEN 93 |
3X2 |
Lars Hoff |
Aarhus Sejlklub |
611.4 |
21/5/22@18:16:39 |
1:6:46:39 |
1:10:08:08 |
9 |
3 |
3 |
2 |
|
83 |
Maxi 1000 |
DEN 642 |
Eauzone |
Knud Møller |
Egå |
612.4 |
21/5/22@19:03:32 |
1:7:33:32 |
1:10:52:43 |
9 |
3 |
3 |
3 |
|
84 |
Granada 35 |
DEN 6 |
Victoria |
Torben Rasmussen |
Køge |
612.0 |
21/5/22@19:34:58 |
1:8:04:58 |
1:11:25:04 |
9 |
3 |
3 |
4 |
|
87 |
Elan 295 |
DEN 15 |
Philina |
Finn Ehmsen |
Aabenraa sejlclub |
608.2 |
21/5/22@19:27:17 |
1:7:57:17 |
1:11:26:07 |
9 |
3 |
3 |
5 |
|
82 |
Avance 36 |
8071 |
Amic |
Klaus Gelting |
Sejlklubben Bugten Aarhus |
612.6 |
21/5/22@19:57:59 |
1:8:27:59 |
1:11:46:42 |
9 |
3 |
3 |
6 |
|
93 |
Bavaria 350 Sportline |
DEN 74 |
Nikita |
Per Dahl Pedersen |
Marselisborg Sejlklub |
593.4 |
21/5/22@19:55:25 |
1:8:25:25 |
1:12:28:18 |
9 |
3 |
3 |
7 |
|
92 |
Bavaria 33 |
DEN 435 |
Windborn |
Michael Lonsdale |
Egå Sejlklub |
593.6 |
21/5/22@20:04:39 |
1:8:34:39 |
1:12:37:04 |
9 |
3 |
3 |
8 |
|
89 |
Impala |
Den 200 |
Sola |
Ole Steffensen |
Vallensbæk |
604.0 |
21/5/22@20:33:18 |
1:9:03:18 |
1:12:41:48 |
9 |
3 |
3 |
9 |
|
94 |
Dufour 34 Performance |
DEN 403 |
Spes |
Carsten Rasmussen |
Grenaa sejlklub |
574.8 |
21/5/22@19:26:29 |
1:7:56:29 |
1:12:42:09 |
9 |
3 |
3 |
10 |
|
91 |
Jeanneau Sun Odyssey 32i |
DEN 753 |
Najust |
Sten Lembo |
Marselisborg Sejlklub |
601.6 |
|
DNS |
|
9 |
3 |
3 |
11 |
|
88 |
Elan 31 |
DEN 14 |
KAFFE |
Karin Østergaard |
Kolding Sejlklub |
605.6 |
|
DNF |
|
9 |
3 |
3 |
11 |
|
90 |
Omega 34 |
DEN 317 |
Gaia |
Johnny Christensen |
Hou Sejlklub |
603.4 |
|
DNF |
|
9 |
3 |
3 |
11 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 10 Løb
Start: 4, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@11:45:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
99 |
Scan-kap 99 |
DEN 78 |
Provence |
Christian Fogt Andersen |
SSV |
603.4 |
21/5/22@14:48:40 |
1:3:03:40 |
1:6:43:33 |
10 |
4 |
4 |
1 |
|
96 |
Scan-kap 99 |
DEN 28 |
Fri |
Erik Medelby Andersen |
Faaborg Sejlklub |
603.4 |
21/5/22@14:57:51 |
1:3:12:51 |
1:6:52:44 |
10 |
4 |
4 |
2 |
|
102 |
Scan-kap 99 |
DEN 147 |
Sort Sol |
Henrik Ilsvard |
Aabenraa sejl club |
603.4 |
21/5/22@15:13:41 |
1:3:28:41 |
1:7:08:34 |
10 |
4 |
4 |
3 |
|
103 |
Scan-kap 99 |
DEN 129 |
Frk Fast |
Jens Fast |
Aarhus Sejlklub |
603.4 |
21/5/22@15:28:07 |
1:3:43:07 |
1:7:23:00 |
10 |
4 |
4 |
4 |
|
97 |
Scan-kap 99 |
DEN 51 |
Hvidunderet |
Karsten Svenningsen |
Middelfart Sejlklub |
603.4 |
21/5/22@15:30:58 |
1:3:45:58 |
1:7:25:51 |
10 |
4 |
4 |
5 |
|
101 |
Scan-kap 99 |
DEN 145 |
Beth |
Simon Kjær |
Bugten, Aarhus |
603.4 |
21/5/22@16:16:10 |
1:4:31:10 |
1:8:11:03 |
10 |
4 |
10 |
6 |
|
104 |
Scan-kap 99 |
Den 48 |
Escapaden |
Steffen Christensen |
Aarhus Sejlklub |
606.8 |
21/5/22@16:27:37 |
1:4:42:37 |
1:8:14:41 |
10 |
4 |
4 |
7 |
|
95 |
Scan-kap 99 |
DEN 56 |
Pioche |
Claus Andersen |
Nappedam |
608.8 |
21/5/22@19:08:07 |
1:7:23:07 |
1:10:50:35 |
10 |
4 |
4 |
8 |
|
100 |
Scan-kap 99 |
DEN 37 |
Havfruen |
Per Jørgensen |
Bogense |
603.4 |
21/5/22@19:32:50 |
1:7:47:50 |
1:11:27:43 |
10 |
4 |
4 |
9 |
|
98 |
Scan-kap 99 |
DEN 110 |
ALPI |
Flemming Palm |
Kerteminde |
603.4 |
|
DNF |
|
10 |
4 |
4 |
10 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 11 Løb
Start: 4, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@11:45:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
108 |
Larsen 34 |
DEN 57 |
KludderMikkel |
Jesper Fog |
Kaløvig Bådelaug |
597.0 |
21/5/22@17:28:21 |
1:5:43:21 |
1:9:37:57 |
11 |
4 |
4 |
1 |
|
106 |
Boheme 10 M |
DEN 27 |
Dagmar B |
Troels Lykke |
Juelsminde |
611.8 |
21/5/22@18:12:23 |
1:6:27:23 |
1:9:47:57 |
11 |
4 |
4 |
2 |
|
110 |
X-102 |
DEN 70 |
Miss-X |
Kent Rosendal |
Bogense |
590.2 |
21/5/22@17:32:44 |
1:5:47:44 |
1:9:57:58 |
11 |
4 |
4 |
3 |
|
114 |
S-30 |
Den 67 |
Aliena |
Tom Guld |
FSK |
584.2 |
21/5/22@17:30:12 |
1:5:45:12 |
1:10:09:14 |
11 |
4 |
4 |
4 |
|
105 |
Banner 30 spec. |
DEN 15 |
Bananen |
Mikael Mogensen |
Snaptun Sejlklub |
617.6 |
21/5/22@19:18:40 |
1:7:33:40 |
1:10:40:53 |
11 |
4 |
4 |
5 |
|
113 |
Banner 30 Special |
DEN 103 |
Alexandra |
Gunnar Hansen |
Norsminde Sejlklub |
587.2 |
21/5/22@19:33:13 |
1:7:48:13 |
1:12:05:21 |
11 |
4 |
4 |
6 |
|
112 |
Dehler 343 |
Den772 |
Stinne |
Tage Pedersen |
Kolding bådelaug |
588.6 |
21/5/22@22:31:28 |
1:10:46:28 |
1:15:00:23 |
11 |
4 |
4 |
7 |
|
109 |
X-342 |
069 |
X RED DINGO |
Jens Hansen |
Årøsund |
595.2 |
|
DNF |
|
11 |
4 |
4 |
8 |
|
111 |
Dehler 343 |
DEN 4520 |
Anna |
Kristian Skjærlund |
Jyllinge Sejlklub |
589.8 |
|
DNS |
|
11 |
4 |
4 |
8 |
|
107 |
Dehler 34/343 |
DEN 241 |
Phoenix |
Mikael Rask |
Faaborg |
600.8 |
|
DNF |
|
11 |
4 |
4 |
8 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 12 Løb
Start: 4, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@11:45:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
117 |
Ylva |
Den 69 |
Den Røde Løber |
Leif Pehrson |
Bogense |
578.4 |
21/5/22@14:34:57 |
1:2:49:57 |
1:7:27:20 |
12 |
4 |
4 |
1 |
|
118 |
Ylva |
Den 39 |
Yline |
klaus Lauridsen |
Kaløvig Bådelaug |
578.4 |
21/5/22@15:43.24 |
1:3:58:00 |
1:8:35:23 |
12 |
4 |
4 |
2 |
|
116 |
Ylva |
Den 49 |
Bejs |
Søren Dybkjær Ditlev |
Fredericia Sejlklub |
578.6 |
21/5/22@16:10:04 |
1:4:25:04 |
1:9:01:59 |
12 |
4 |
4 |
3 |
|
120 |
Omega 36 |
DEN 25 |
Modstrøm |
Johannes Skytte |
Bogense |
572.0 |
21/5/22@18:03:32 |
1:6:18:32 |
1:11:10:38 |
12 |
4 |
4 |
4 |
|
119 |
Omega 36 |
Den 61 |
Escape |
Bent Villy Pedersen |
Struer Sejlklub |
574.4 |
|
DNF |
|
12 |
4 |
4 |
5 |
|
115 |
Lotus Scandinavia |
DEN 9 |
Paula |
Michael Christiansen |
Horsens sejlklub |
603.0 |
|
DNF |
|
12 |
4 |
4 |
5 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 13 Løb
Start: 5, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@12:00:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
123 |
Luffe 37 |
DEN 177 |
Sutten |
Michael Jorsal |
Sejlklubben Ebeltoft Vig |
573.0 |
21/5/22@15:47:58 |
1:3:47:58 |
1:8:37:46 |
13 |
5 |
5 |
1 |
|
126 |
Luffe 37 |
DEN 105 |
Logic |
Heines Nielsen |
Kolding Sejlklub |
573.0 |
21/5/22@15:59:27 |
1:3:59:27 |
1:8:49:15 |
13 |
5 |
5 |
2 |
|
125 |
Luffe 37 |
DEN 75 |
Seaflyer |
Peder Villemoes |
SBK |
573.0 |
21/5/22@16:53:41 |
1:4:53:41 |
1:9:43:29 |
13 |
5 |
5 |
3 |
|
124 |
Luffe 37 |
DEN 30 |
RITH |
Jan Schou Petersen |
Holbæk Sejlklub |
573.0 |
21/5/22@16:57:02 |
1:4:57:02 |
1:9:46:50 |
13 |
5 |
5 |
4 |
|
127 |
Luffe 37 |
DEN 39 |
Marselisborg |
Jørgen Klitholm |
Marselisborg |
573.0 |
21/5/22@17:41:17 |
1:5:41:17 |
1:10:31:05 |
13 |
5 |
5 |
5 |
|
121 |
Luffe 37 |
DEN 12 |
Classic |
Erik Kulavig |
Assens |
574.4 |
|
DNF |
|
13 |
5 |
5 |
6 |
|
122 |
Luffe 37 |
DEN 151 |
ALOHA |
Jakob Jespersen |
Sejlklubben Ebeltoft Vig E.V. |
573.0 |
|
DNS |
|
13 |
5 |
5 |
6 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 14 Løb
Start: 5, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@12:00:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
133 |
X-332 |
GER 6832 |
X-CELERATOR |
Michael Müller |
SVAOe |
576.6 |
21/5/22@15:14:17 |
1:3:14:17 |
1:7:55:48 |
14 |
5 |
5 |
1 |
|
136 |
X-332 |
GER 7837 |
eXorbitante |
Heiko Wenzel |
Mecklenb. Yachtclub Rostock |
572.2 |
21/5/22@15:13:28 |
1:3:13:28 |
1:8:05:06 |
14 |
5 |
5 |
2 |
|
130 |
X-332 |
DEN 5093 |
Ripasso |
Henrik Frederiksen |
Horsens Sejlklub |
581.0 |
21/5/22@16:03:46 |
1:4:03:46 |
1:8:35:10 |
14 |
5 |
5 |
3 |
|
129 |
X-332 |
Den 31 |
Relax |
Max Hansen |
Hejlsminde Bådelaug |
581.8 |
21/5/22@16:09:46 |
1:4:09:46 |
1:8:39:20 |
14 |
5 |
5 |
4 |
|
132 |
X-332 |
DEN-676 |
Liming Baigo |
Jacob Bang |
SSS |
577.8 |
21/5/22@16:11:12 |
1:4:11:12 |
1:8:49:58 |
14 |
5 |
5 |
5 |
|
138 |
X-332 sport |
DEN 354 |
eXcellence |
Mike Rasmussen |
Bogense Sejlklub |
561.6 |
21/5/22@15.37.25 |
1:3:37:25 |
1:8:53:26 |
14 |
5 |
5 |
6 |
|
134 |
X-332 |
Den 223 |
Xdream |
Henning Ebdrup Nielsen |
Bogense sejlklub |
576.4 |
21/5/22@16:13:28 |
1:4:13:28 |
1:8:55:27 |
14 |
5 |
5 |
7 |
|
137 |
X-332 Sport |
DEN 367 |
Andrea |
Christian Caspersen |
Sejlcenter Nivå |
564.6 |
21/5/22@16:16:56 |
1:4:16:56 |
1:9:26:03 |
14 |
5 |
5 |
8 |
|
135 |
X-332 |
DEN 221 |
Xia |
Søren Mikkelsen |
Lynetten |
574.6 |
21/5/22@16:48:10 |
1:4:48:10 |
1:9:34:17 |
14 |
5 |
5 |
9 |
|
128 |
X-332 |
DEN 315 |
EXHALE |
kenny hansen |
kerteminde sejlklub |
582.6 |
21/5/22@17:55:05 |
1:5:55:05 |
1:10:22:48 |
14 |
5 |
5 |
10 |
|
131 |
X-332 |
DEN 255 |
RelaX |
Jørn Ulriksen |
Bogense Sejlklub |
577.8 |
21/5/22@19:47:14 |
1:7:47:14 |
1:12:26:00 |
14 |
5 |
5 |
11 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 15 Løb
Start: 5, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@12:00:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
144 |
JPK 10.30 |
DEN 12 |
Beluga |
anders johansen |
SNV |
560.8 |
21/5/22@14:08:19 |
1:2:08:19 |
1:7:26:11 |
15 |
5 |
5 |
1 |
|
141 |
Lufte 37 |
DEN 83 |
Ditte |
Kim A.H.Madsen |
Lynetten |
573.0 |
21/5/22@17:27:39 |
1:5:27:39 |
1:10:17:27 |
15 |
5 |
5 |
2 |
|
143 |
Bavaria 35 Match |
DEN 2053 |
SeaYou |
Jacob Mikkelsen |
Sejlklubben Limfjorden |
561.0 |
21/5/22@17:10:11 |
1:5:10:11 |
1:10:27:35 |
15 |
5 |
5 |
3 |
|
139 |
Faurby 36 |
Den 20 |
Nordstjernen |
Niklas Joensen |
Kastrup Sejlklub |
586.6 |
21/5/22@20:30:54 |
1:8:30:54 |
1:12:49:25 |
15 |
5 |
5 |
4 |
|
140 |
Luffe 37 |
DEN 29 |
Saga |
Kim Okkels |
Hou Sejlklub |
575.6 |
|
DNF |
|
15 |
5 |
5 |
5 |
|
145 |
Arcona 340 |
DEN 57 |
Makani |
Bo Ærstrøm |
Lynæs sejlklub |
545.8 |
|
DNS |
|
15 |
5 |
5 |
5 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 16 Løb
Start: 6, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@12:15:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
152 |
X-99 |
DEN 517 |
Mille |
Kim Rasmussen |
Gilleleje Sejlklub |
569.6 |
21/5/22@15:01:30 |
1:2:46:30 |
1:7:44:07 |
16 |
5 |
6 |
1 |
|
161 |
X-99 |
DEN 520 |
Rosa-Lux |
Rasmus Lamberts |
SYC |
569.6 |
21/5/22@15:06:28 |
1:2:51:28 |
1:7:49:05 |
16 |
5 |
6 |
2 |
|
147 |
X-99 |
DEN 467 |
Maxx |
Thomas Nielsen |
Svendborg sunds sejlklub |
569.6 |
21/5/22@15:26:15 |
1:3:11:15 |
1:8:08:52 |
16 |
5 |
6 |
3 |
|
165 |
X-99 |
DEN 297 |
eXperience |
Ulrik Meyer |
Bogense |
567.2 |
21/5/22@15:28:51 |
1:3:13:51 |
1:8:16:59 |
16 |
5 |
6 |
4 |
|
149 |
X-99 |
DEN 421 |
SkyggefaXe |
Michael Jeppesen |
Sundet |
569.6 |
21/5/22@15:39:45 |
1:3:24:45 |
1:8:22:22 |
16 |
5 |
6 |
5 |
|
151 |
X-99 |
DEN 60 |
Maxine |
Mette Moeslund |
KvS |
569.6 |
21/5/22@15:46:36 |
1:3:31:36 |
1:8:29:13 |
16 |
5 |
6 |
6 |
|
158 |
X-99 |
DEN 519 |
Foxtrot |
Per Leth Hansen |
Sundet |
569.6 |
21/5/22@15:48:26 |
1:3:33:26 |
1:8:31:03 |
16 |
5 |
6 |
7 |
|
164 |
X-99 |
DEN 409 |
Conflux |
Søren Bredal |
Egå |
569.6 |
21/5/22@16:04:07 |
1:3:49:07 |
1:8:46:44 |
16 |
5 |
6 |
8 |
|
148 |
X-99 |
GER 462 |
andiamo |
Matthias Retzlaff |
WSCW |
569.6 |
21/5/22@16:18:58 |
1:4:03:58 |
1:9:01:35 |
16 |
5 |
6 |
9 |
|
154 |
X-99 |
Den 91 |
Extase |
Niels Bendtsen |
Holbæk Sejlklub |
569.6 |
21/5/22@16:22:31 |
1:4:07:31 |
1:9:05:08 |
16 |
5 |
6 |
10 |
|
162 |
X-99 |
GER 458 |
Kattaja |
Robert Kewitz |
RSC 92 |
569.6 |
21/5/22@16:27:27 |
1:4:12:27 |
1:9:10:04 |
16 |
5 |
6 |
11 |
|
160 |
X-99 |
DEN 426 |
SiXpack |
Søren Larsen |
Næstved Sejlklub |
569.6 |
21/5/22@16:34:15 |
1:4:19:15 |
1:9:16:52 |
16 |
5 |
6 |
12 |
|
142 |
X-99 |
Den 311 |
Voxeværk |
Lasse Poulsen |
Struer Sejlklub |
567.8 |
21/5/22@16:35:44 |
1:4:20:44 |
1:9:22:30 |
16 |
5 |
5 |
13 |
|
150 |
X-99 |
GER 545 |
BaXmeester |
Moritz Elssner |
WSG Arnis |
569.6 |
21/5/22@16:50:23 |
1:4:35:23 |
1:9:33:00 |
16 |
5 |
6 |
14 |
|
153 |
X-99 |
DEN 51 |
Xjoldmø |
Thue Betak |
Holbæk |
569.6 |
21/5/22@17:08:39 |
1:4:53:39 |
1:9:51:16 |
16 |
5 |
6 |
15 |
|
159 |
X-99 |
DEN 155 |
x3m |
Jesper Stentoft |
Kolding Sejlklub |
569.6 |
21/5/22@17:35:17 |
1:5:20:17 |
1:10:17:54 |
16 |
5 |
6 |
16 |
|
155 |
X-99 |
DEN 153 |
Frøken X |
Henrik Pedersen |
Køge Sejlklub |
569.6 |
21/5/22@17:36:04 |
1:5:21:04 |
1:10:18:41 |
16 |
5 |
6 |
17 |
|
156 |
X-99 |
Den 425 |
Maxine |
Morten Vinther |
Vallensbæk sejl klub |
569.6 |
|
DNF |
|
16 |
5 |
6 |
18 |
|
157 |
X-99 |
DEN 111 |
Fru Larsen |
Normann Sloth |
Roskilde |
569.6 |
|
DNS |
|
16 |
5 |
6 |
18 |
|
146 |
X-99 |
DEN 553 |
Blixkaters |
Jørn Pedersen |
Brejning Båd Klub |
582.2 |
|
DNS |
|
16 |
5 |
6 |
18 |
|
163 |
X-99 |
DEN 573 |
Niller |
Jens Haldager |
Sundet |
569.6 |
|
DNF |
|
16 |
5 |
6 |
18 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 17 Løb
Start: 7, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@12:30:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
173 |
Melges 24 |
DEN 271 |
Baronessen |
Jørgen Ernst |
Kerteminde Sejlklub |
567.6 |
21/5/22@13:52:27 |
1:1:22:27 |
1:6:24:40 |
17 |
6 |
7 |
1 |
|
168 |
Cb66 Racer |
DEN 132 |
CaBoom |
Mikkel Larsen |
Bork bådelaug |
612.2 |
21/5/22@16:08:49 |
1:3:38:49 |
1:6:58:27 |
17 |
6 |
7 |
2 |
|
177 |
FE 28R |
DEN 264 |
BANZAII |
Steen Madsen |
Middelfart Sejlklub |
550.4 |
21/5/22@14:34:25 |
1:2:04:25 |
1:7:46:12 |
17 |
6 |
7 |
3 |
|
167 |
Odder 22 |
Den 1 |
Laurine |
Mikkel Frederiksen |
Thurø sejlklub |
615.2 |
21/5/22@17:28:39 |
1:4:58:39 |
1:8:11:23 |
17 |
6 |
7 |
4 |
|
174 |
JJ930 |
Den 1 |
Jansson El - CTS |
Rune Dyrvig |
Bogense sejlklub |
555.2 |
21/5/22@15:20:34 |
1:2:50:34 |
1:8:21:18 |
17 |
6 |
7 |
5 |
|
175 |
Nissen 10M |
Den 1 |
Elsa |
Thomas Nielsen |
Egå |
554.8 |
21/5/22@15:34:21 |
1:3:04:21 |
1:8:36:01 |
17 |
6 |
7 |
6 |
|
176 |
Dehler 30 OD |
DEN 35 |
Sexy Beast |
Anders & Peter Juul |
Bogense Sejlklub |
552.8 |
21/5/22@15:35:48 |
1:3:05:48 |
1:8:42:04 |
17 |
6 |
7 |
7 |
|
169 |
J 80 |
DEN 1174 |
Doradoen |
Martin Brønlund Olesen |
Kaløvig bådelaug |
605.0 |
21/5/22@19:08:02 |
1:6:38:02 |
1:10:14:14 |
17 |
6 |
7 |
8 |
|
171 |
Banzai 280 |
DEN 280 |
Blade |
Per Svendsen |
Skive |
578.0 |
21/5/22@22:43:55 |
1:10:13:55 |
1:14:52:13 |
17 |
6 |
7 |
9 |
|
170 |
SEASCAPE 27 |
GER 8095 |
NANO |
Peter Biltzinger |
Mühlenberger Segelclub |
584.2 |
|
DNS |
|
17 |
6 |
7 |
10 |
|
172 |
Matcher 31 |
DEN 6 |
Sortedaek.dk |
Morten Adel Larsen |
Korsør Sejlklub |
576.2 |
|
DNF |
|
17 |
6 |
7 |
10 |
|
178 |
Matcher 31 |
DEN 11 |
ENGEL |
Morten Leth-Jessen |
Kolding Baadelaug |
544.6 |
|
DNF |
|
17 |
6 |
7 |
10 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 18 Løb
Start: 7, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@12:30:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
190 |
Salona 37 |
DEN 63 |
Simple |
Per Rasmussen |
struer |
550.4 |
21/5/22@15:05:12 |
1:2:35:12 |
1:8:16:59 |
18 |
6 |
7 |
1 |
|
186 |
Varianta 44 |
DEN 34 |
Fiona |
Bent Petersen |
Korsør Sejlklub |
556.4 |
21/5/22@15:19:29 |
1:2:49:29 |
1:8:17:28 |
18 |
6 |
7 |
2 |
|
185 |
Hanse 370 |
DEN 489 |
Karma |
Jens Peter Bendixen |
Egå |
560.0 |
21/5/22@15:51:10 |
1:3:21:10 |
1:8:40:52 |
18 |
6 |
7 |
3 |
|
180 |
Elan 40 |
SWE 213 |
Theia |
Evan Nielsen |
Kalundborg |
569.8 |
21/5/22@16:15:35 |
1:3:45:35 |
1:8:42:45 |
18 |
6 |
7 |
4 |
|
184 |
Faurby 363 |
Den 64 |
Flicka III |
Thomas Pedersen |
KBL |
561.8 |
21/5/22@16:19:28 |
1:3:49:28 |
1:9:05:02 |
18 |
6 |
7 |
5 |
|
189 |
Dufour 40 |
DEN 126 |
Athene |
Jens jakobsen |
Snaptun Sejlklub |
550.4 |
21/5/22@16:23:32 |
1:3:53:32 |
1:9:35:19 |
18 |
6 |
7 |
6 |
|
194 |
Faurby 396 |
DEN 21 |
Stella |
Jesper Sinding |
Skovshoved |
543.4 |
21/5/22@16:16:19 |
1:3:46:19 |
1:9:44:12 |
18 |
6 |
7 |
7 |
|
193 |
Elan 350 |
DEN 350 |
HolyMoly |
Klaus Johansen |
Skølskør Amatør Sejlklub |
544.4 |
21/5/22@16:41:18 |
1:4:11:18 |
1:10:06:53 |
18 |
6 |
7 |
8 |
|
192 |
Sirena44 |
DEN 111 |
Cultura |
Finn Fink |
Sejlklubben Ebeltoft Vig |
546.4 |
21/5/22@16:48:11 |
1:4:18:11 |
1:10:09:10 |
18 |
6 |
7 |
9 |
|
188 |
Faurby 393 |
DEN 4157 |
Diva |
Lars Thomsen |
Aarhus Sejlklub |
551.8 |
21/5/22@17:55:16 |
1:5:25:16 |
1:11:03:50 |
18 |
6 |
7 |
10 |
|
183 |
Bavaria 38 |
DEN 755 |
Frk. Søsmil |
Steen Olesen |
Kaløvig |
565.6 |
21/5/22@19:52:44 |
1:7:22:44 |
1:12:29:33 |
18 |
6 |
7 |
11 |
|
179 |
Hanse350 |
DEN 63 |
Oi |
Søren Wismann |
Lynæs Sejl- og Kajakklub |
571.0 |
21/5/22@20:40:55 |
1:8:10:55 |
1:13:05:19 |
18 |
6 |
7 |
12 |
|
182 |
Diva 39 |
DEN 103 |
Freja 3 |
Jesper Mikkelsen |
Horsens Sejlklub |
568.4 |
21/5/22@20:55:58 |
1:8:25:58 |
1:13:26:21 |
18 |
6 |
7 |
13 |
|
181 |
Hanse 370 |
DEN 246 |
Marlene |
Steen Pedersen |
Kolding Sejlklub |
569.0 |
|
DNF |
|
18 |
6 |
7 |
14 |
|
187 |
Hanse 370 |
Den 392 |
Tøsen |
Else Elbek |
Marselisborg Sejlklub |
556.0 |
|
DNF |
|
18 |
6 |
7 |
14 |
|
191 |
Arcona 370 |
Den 52 |
Flow |
Christian Rosendal |
Kolding Sejlklub |
549.8 |
|
DNF |
|
18 |
6 |
7 |
14 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 19 Løb
Start: 8, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@12:45:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
196 |
X-362 Sport |
DEN 153 |
Angelique |
Christian De Lichtenberg |
Vedbæk |
557.6 |
21/5/22@15:29:31 |
1:2:44:31 |
1:8:09:44 |
19 |
7 |
8 |
1 |
|
199 |
X-362 Sport |
DEN 20 |
VVOMS |
Flemming Ritz Christensen |
Sønderborg Yachtclub |
551.2 |
21/5/22@15:42:18 |
1:2:57:18 |
1:8:37:14 |
19 |
7 |
8 |
2 |
|
195 |
X-362 Sport |
Den 222 |
Hexen |
Kjeld Lærke |
Snaptun Sejlklub |
557.8 |
21/5/22@16:04.02 |
1:3:19:00 |
1:8:43:46 |
19 |
7 |
8 |
3 |
|
198 |
X-362 Sport |
DEN 1130 |
Xavia |
Christian Sørensen |
Vedbæk |
553.4 |
21/5/22@16:17:27 |
1:3:32:27 |
1:9:07:20 |
19 |
7 |
8 |
4 |
|
197 |
X-362 Sport |
DEN 2000 |
GALAX |
Bo Kristensen |
Snaptun Sejlklub |
553.8 |
21/5/22@16:23:59 |
1:3:38:59 |
1:9:12:57 |
19 |
7 |
8 |
5 |
|
200 |
X-362 sport |
DEN 123 |
OP2 |
Søren Stilling |
Grenaa Sejlklub |
549.2 |
21/5/22@16:27:02 |
1:3:42:02 |
1:9:26:34 |
19 |
7 |
8 |
6 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 20 Løb
Start: 8, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@12:45:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
204 |
Molich X-Meter |
DEN 48 |
Trines Tvangsarv |
Per Risvang |
Aarhus sejlklub |
549.0 |
21/5/22@14:20:08 |
1:1:35:08 |
1:7:20:08 |
20 |
7 |
8 |
1 |
|
203 |
Molich X-Meter |
DEN 34 |
Fru BAK |
Carsten Matthiesen |
Middelfart |
550.4 |
21/5/22@15:50:26 |
1:3:05:26 |
1:8:47:13 |
20 |
7 |
8 |
2 |
|
201 |
Molich X-Meter |
DEN 22 |
Vanilla |
Steen Nielsen |
Skive Sejlklub |
557.6 |
|
DNF |
|
20 |
7 |
8 |
3 |
|
202 |
Molich X-Meter |
Den 27 |
Josephine |
Claus Christensen |
Kerteminde sejlklub |
552.4 |
|
DNF |
|
20 |
7 |
8 |
3 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 21 Løb
Start: 8, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@12:45:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
206 |
DS 37 |
DEN24 |
Palby |
Michael Svensson |
Fredericia Sejlklub |
542.6 |
21/5/22@14:57:02 |
1:2:12:02 |
1:8:11:45 |
21 |
7 |
8 |
1 |
|
205 |
DS 37 |
Den 19 |
Match Racing Danmark |
Hans Jørgen kjær Jørgensen |
Middelfart |
542.6 |
21/5/22@15:12:58 |
1:2:27:58 |
1:8:27:41 |
21 |
7 |
8 |
2 |
|
210 |
DS 37 |
Den 6 |
Oure 6 |
Christian Larsen |
Oure skolerne |
542.2 |
21/5/22@15:31:25 |
1:2:46:25 |
1:8:47:03 |
21 |
7 |
8 |
3 |
|
209 |
DS 37 |
Den 5 |
Oure 5 |
Christian Larsen |
Oure skolerne |
542.2 |
21/5/22@15:41:55 |
1:2:56:55 |
1:8:57:33 |
21 |
7 |
8 |
4 |
|
207 |
DS 37 |
Den 3 |
Oure 3 |
Christian Larsen |
Oure skolerne |
542.2 |
21/5/22@15:54:42 |
1:3:09:42 |
1:9:10:20 |
21 |
7 |
8 |
5 |
|
208 |
DS 37 |
Den 4 |
Oure 4 |
Christian Larsen |
Oure skolerne |
542.2 |
21/5/22@16:12:14 |
1:3:27:14 |
1:9:27:52 |
21 |
7 |
8 |
6 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 22 Løb
Start: 8, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@12:45:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
214 |
X-35 |
GER 210 |
Sydbank |
Torsten Bastiansen |
Flensborg Yacht Club |
537.0 |
21/5/22@14:06:02 |
1:1:21:02 |
1:7:33:38 |
22 |
7 |
8 |
1 |
|
212 |
Beneteau First 40.7 |
DEN 9885 |
Profile |
Thomas Hannibal |
Juelsminde Sejlklub |
538.4 |
21/5/22@14:28:38 |
1:1:43:38 |
1:7:53:01 |
22 |
7 |
8 |
2 |
|
213 |
Sun Fast 3600 |
DEN 3601 |
Astarte II |
Torben Falholt |
Langelinie Yacht Klub |
537.2 |
21/5/22@14:56:45 |
1:2:11:45 |
1:8:23:53 |
22 |
7 |
8 |
3 |
|
216 |
X-35 |
DEN 67 |
Foxy Lady |
Jette Dalegaard |
Brejning Båd Klub |
534.6 |
21/5/22@14:53:44 |
1:2:08:44 |
1:8:26:51 |
22 |
7 |
8 |
4 |
|
217 |
Luffe 40 |
DEN 34 |
Sirona |
Hans Jørn Knudsen |
Marselisborg sejlklub |
533.6 |
21/5/22@14:58:10 |
1:2:13:10 |
1:8:33:35 |
22 |
7 |
8 |
5 |
|
222 |
Beneteau First 40.7 |
DEN 6101 |
Amaretto |
Flemming Andreassen |
Kolding Sejlklub |
524.2 |
21/5/22@14.42.00 |
1:1:57:00 |
1:8:39:02 |
22 |
7 |
8 |
6 |
|
211 |
Luffe 44 |
DEN 35 |
Trine |
Kim Viborg |
Horsens Sejlklub |
543.2 |
21/5/22@15:36.21 |
1:2:51:00 |
1:8:49:20 |
22 |
7 |
8 |
7 |
|
221 |
J/112 |
DEN 1 |
Joy |
Remi Provost |
Kerteminde Sejlklub |
528.2 |
21/5/22@15:08:22 |
1:2:23:22 |
1:8:56:12 |
22 |
7 |
8 |
8 |
|
220 |
Arcona 400 |
DEN 24 |
Horisont |
Henrik Aagesen |
Nykøbing S sejlklub |
529.6 |
21/5/22@15:43.41 |
1:2:58:00 |
1:9:27:37 |
22 |
7 |
8 |
9 |
|
215 |
X-412 |
DEN 155 |
Fiona |
Peder Enevoldsen |
SNV |
535.6 |
21/5/22@19:10:56 |
1:6:25:56 |
1:12:41:45 |
22 |
7 |
8 |
10 |
|
218 |
Dynamic 4000 |
DEN 12 |
Mary Sophie |
Klaus Christensen |
Nibe |
532.8 |
|
DNF |
|
22 |
7 |
8 |
11 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 23 Løb
Start: 9, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@13:00:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
224 |
X-37 |
DEN 74 |
Toxic |
Jørn Juhl |
Sønderborg Yacht Club |
547.2 |
21/5/22@14:40:08 |
1:1:40:08 |
1:7:29:16 |
23 |
8 |
9 |
1 |
|
225 |
X-37 |
DEN 125 |
Ventoux |
Niels Nørgaard Pedersen |
Middelfart |
545.8 |
21/5/22@14:42.57 |
1:1:42:00 |
1:7:34:22 |
23 |
8 |
9 |
2 |
|
226 |
X-37 |
DEN 127 |
Rasann |
Jørn Schulz |
Sønderborg Yacht club |
544.6 |
21/5/22@15:48:25 |
1:2:48:25 |
1:8:43:32 |
23 |
8 |
9 |
3 |
|
223 |
X-37 |
Den 33 |
X i Anden |
Høgni Faurschou |
Sundet |
559.0 |
|
DNF |
|
23 |
8 |
9 |
4 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 24 Løb
Start: 9, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@13:00:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
231 |
X-40 |
DEN 22 |
Xiphias |
Keld Ibsen |
SYC |
530.4 |
21/5/22@14:38:54 |
1:1:38:54 |
1:8:06:41 |
24 |
8 |
9 |
1 |
|
234 |
First 40 |
DEN 59 |
My Way |
Soren Juel |
Ballen Sejlklub |
525.0 |
21/5/22@14:26:33 |
1:1:26:33 |
1:8:06:45 |
24 |
8 |
9 |
2 |
|
232 |
Luffe 4004 |
DEN 47 |
MIKISA |
Henrik Løftgaard |
VIKINGEN |
526.0 |
21/5/22@14:32:01 |
1:1:32:01 |
1:8:09:55 |
24 |
8 |
9 |
3 |
|
219 |
Luffe 40.04 |
DEN 7 |
Rasmida |
Hans Dahlmann |
Marselisborg |
529.8 |
21/5/22@14:55:39 |
1:1:55:39 |
1:8:24:49 |
24 |
8 |
9 |
4 |
|
227 |
Grand Soleil 39 |
GER 7336 |
SEA LOUNGE |
Ralf Drews |
Segelvereinigung Brunsbüttel |
536.6 |
21/5/22@15:11:43 |
1:2:11:43 |
1:8:25:14 |
24 |
8 |
9 |
5 |
|
230 |
Faurby |
Den 21 |
Josephine |
Michael Hansen |
Grenaa |
530.8 |
21/5/22@15:16:40 |
1:2:16:40 |
1:8:43:32 |
24 |
8 |
9 |
6 |
|
229 |
First 40 |
DEN 27 |
MileVidt |
Martin Bjørn Christensen |
Jyllinge Sejlklub |
534.8 |
21/5/22@15:28:25 |
1:2:28:25 |
1:8:46:05 |
24 |
8 |
9 |
7 |
|
233 |
X-43 |
DEN 89 |
Dixi |
Gunnar Schønfeldt |
Marselisborg |
525.0 |
21/5/22@15:59:49 |
1:2:59:49 |
1:9:40:01 |
24 |
8 |
9 |
8 |
|
228 |
Hanse 400 |
Den 108 |
Bess |
Hans Peter Nielsen |
Marselisborg Sejlklub |
535.8 |
21/5/22@16:25:23 |
1:3:25:23 |
1:9:40:45 |
24 |
8 |
9 |
9 |
|
235 |
Hanse 430 |
DEN 430 |
Thor Angelo |
Thor Angelo |
Vedbæk |
|
|
DNS |
|
24 |
8 |
9 |
10 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 25 Løb
Start: 9, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@13:00:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
240 |
X 4-3 |
DEN 56 |
Soffe |
Kim Christensen |
Egå Sejlklub |
514.4 |
21/5/22@13:37:14 |
1:0:37:14 |
1:7:41:49 |
25 |
8 |
9 |
1 |
|
238 |
X 4-3 |
DEN 10 |
Varix |
Lars Rasmussen |
Vallensbæk |
520.6 |
21/5/22@13:59:21 |
1:0:59:21 |
1:7:49:40 |
25 |
8 |
9 |
2 |
|
241 |
Grand Soleil 43 |
DEN 8 |
FeOs |
Tue Andersen |
Snaptun Sejlklub |
510.8 |
21/5/22@13:52:16 |
1:0:52:16 |
1:8:05:08 |
25 |
8 |
9 |
3 |
|
242 |
Grand Soleil 43 OT |
Den 2215L |
QUOKKA |
Søren Pedersen |
Juelsminde Sejlklub |
509.8 |
21/5/22@14:06:07 |
1:1:06:07 |
1:8:21:17 |
25 |
8 |
9 |
4 |
|
237 |
XP 38 |
DEN 39 |
XPLORER |
Lars Jespersen |
ASC |
521.8 |
21/5/22@14:51:24 |
1:1:51:24 |
1:8:38:58 |
25 |
8 |
9 |
5 |
|
239 |
Grand Soleil 43 |
DEN 24 |
Min Jente |
Claus Gildberg |
Langeline Yacht Klub |
518.8 |
21/5/22@14:46:45 |
1:1:46:45 |
1:8:41:13 |
25 |
8 |
9 |
6 |
|
236 |
Salona 41 |
Den 1 |
Milero Veloce |
Dan Østergård |
Kolding Sejlklub |
523.2 |
21/5/22@15:17:39 |
1:2:17:39 |
1:9:01:59 |
25 |
8 |
9 |
7 |
|
243 |
Arcona 430 |
DEN 45 |
Sirenita |
Thomas Harkær |
Bogense |
506.6 |
21/5/22@15:12:28 |
1:2:12:28 |
1:9:34:59 |
25 |
8 |
9 |
8 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 26 Løb
Start: 10, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@13:15:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
250 |
X-41 |
DEN 5991 |
Galatea |
Nils-Jørn Rahbek |
KAS |
500.4 |
21/5/22@13:29:01 |
1:0:14:01 |
1:7:50:48 |
26 |
9 |
10 |
1 |
|
245 |
Imx 40 |
Den 9 |
Xilje |
Morten Kirkelund |
SSK |
519.2 |
21/5/22@14:22:51 |
1:1:07:51 |
1:8:01:23 |
26 |
9 |
10 |
2 |
|
247 |
Luffe 43 |
GER 4664 |
ADAMAS |
Jan Peters |
SVH-SSCH |
515.4 |
21/5/22@14:15:29 |
1:1:00:29 |
1:8:02:46 |
26 |
9 |
10 |
3 |
|
244 |
LUFFE 40.20 |
Den 101 |
Josephine |
Oluf Jørgensen |
Kolding Sejlklub |
521.0 |
21/5/22@14:37:40 |
1:1:22:40 |
1:8:12:04 |
26 |
9 |
10 |
4 |
|
251 |
Xp44 |
DEN 83 |
Xbox |
Henrik Jørgensen |
KDY |
500.4 |
21/5/22@14:01:00 |
1:0:46:00 |
1:8:22:47 |
26 |
9 |
10 |
5 |
|
248 |
XP 44 |
DEN 100 |
Venus |
Klaus Gram-Hansen |
Årøsund Bådelaug |
501.4 |
21/5/22@14:14:49 |
1:0:59:49 |
1:8:34:18 |
26 |
9 |
10 |
6 |
|
246 |
Comet 41S |
DEN 15414 |
Eola |
Niels Laursen |
TBL |
518.2 |
21/5/22@15:20:38 |
1:2:05:38 |
1:9:01:28 |
26 |
9 |
10 |
7 |
|
249 |
X-41 |
DEN 6869 |
Nexus |
Søren Junker |
Aarhus Sejlklub |
501.4 |
|
DNS |
|
26 |
9 |
10 |
8 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 27 Løb
Start: 10, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@13:15:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
253 |
Italia 11.98 |
DEN 201 |
STONY VIII |
Steen Toftebjerg |
KDY |
520.4 |
21/5/22@13:37:21 |
1:0:22:21 |
1:7:13:08 |
27 |
9 |
10 |
1 |
|
260 |
HH 42 |
DEN 05 |
Quinta Light |
Anders Bogason |
KDY |
462.6 |
21/5/22@11:25:59 |
22:10:59 |
1:7:14:42 |
27 |
9 |
10 |
2 |
|
256 |
Ker 11.3 |
Den1100 |
Dixi |
Erik Stannow |
Helsingør |
504.8 |
21/5/22@13:07:06 |
23:52:06 |
1:7:18:46 |
27 |
9 |
10 |
3 |
|
259 |
Landmark 43 |
DEN 36789 |
Esbern Snare |
Martin Meredin |
Kalundborg |
483.2 |
21/5/22@12:55:00 |
23:40:00 |
1:7:56:20 |
27 |
9 |
10 |
4 |
|
258 |
ILC40 |
Den 007 |
White Tiger |
Mathias Bak |
Snaptun Sejlklub |
499.6 |
21/5/22@13:58:05 |
1:0:43:05 |
1:8:21:42 |
27 |
9 |
10 |
5 |
|
252 |
GB 1000 |
DEN 1099 |
Midas |
Torben Herslund |
Lynæs Sejl og Kajakklub |
548.0 |
21/5/22@15:51:42 |
1:2:36:42 |
1:8:24:00 |
27 |
9 |
10 |
6 |
|
257 |
Pogo 12.50 |
SWE 1250 |
Salt |
Per Sjöbohm |
Borstahusens SS |
500.6 |
21/5/22@15:27:22 |
1:2:12:22 |
1:9:48:41 |
27 |
9 |
10 |
7 |
|
254 |
Frost 38 |
DEN 1 |
Frostboxen |
Jakob Frost |
Faaborg Sejlklub |
511.2 |
|
DNF |
|
27 |
9 |
10 |
8 |
|
255 |
Alu 35 One Off |
DEN 1 |
Aluine |
Kim Haugaard |
Kerteminde Sejlklub |
509.6 |
|
DNF |
|
27 |
9 |
10 |
8 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 28 Løb
Start: 10, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@13:15:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
263 |
X-50 |
Den 62 |
Onyx |
Ole Rasmussen |
Vallensbæk sejlklub |
488.2 |
21/5/22@13:01:59 |
23:46:59 |
1:7:51:49 |
28 |
9 |
10 |
1 |
|
262 |
Grand Soleil 50 |
DEN 606 |
bellamente@live.dk |
Søren Larsen |
vejle |
493.4 |
21/5/22@13:32:27 |
1:0:17:27 |
1:8:10:20 |
28 |
9 |
10 |
2 |
|
265 |
Swan 56 |
56020 |
Big Mikan 2 |
Lars Vestergaard |
KDY |
473.6 |
21/5/22@13:26:30 |
1:0:11:30 |
1:8:49:55 |
28 |
9 |
10 |
3 |
|
261 |
X-46 |
DEN 47 |
Mystix |
Anders Lawaetz |
Dragør |
501.2 |
21/5/22@14:34:05 |
1:1:19:05 |
1:8:54:01 |
28 |
9 |
10 |
4 |
|
264 |
Arcona 465 |
DEN 14 |
SirenitaC |
Carsten Dilling |
kdy |
478.0 |
21/5/22@13:47:44 |
1:0:32:44 |
1:9:01:02 |
28 |
9 |
10 |
5 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 29 Løb
Start: 11 - TEXEL, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@13:30:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
267 |
Farrier 31 R |
DEN 26 |
Kekima |
Heine Tønnesen |
Sejlklubben Køge Bugt |
0.787 |
21/5/22@11:20:01 |
21:50:01 |
17:10:59 |
29 |
10 |
11 |
1 |
|
269 |
Corsair 750 sprint |
DEN 87 |
Bah-buuh |
Tobias Grandt Pedersen |
Skærbæk Bådeklub |
0.781 |
21/5/22@12:53:28 |
23:23:28 |
18:16:06 |
29 |
10 |
11 |
2 |
|
268 |
Dragonfly 920 |
DEN 22 |
Draco |
Per Skov |
Egå Marina |
0.781 |
21/5/22@15:25:06 |
1:1:55:06 |
20:14:32 |
29 |
10 |
11 |
3 |
|
266 |
Dragonfly 800 |
GER 123 |
TRI |
Lars Kaempfe |
Flensborg Yacht Club |
0.800 |
|
DNF |
|
29 |
10 |
11 |
4 |
|
270 |
Dragonfly 800 |
156 |
Karen 2.0 |
Mark Landry |
Skærbæk |
0.781 |
|
DNF |
|
29 |
10 |
11 |
4 |
|
271 |
Dragonfly 1000 |
DEN1004M |
Tolerance |
Henrik Christensen |
Skærbæk Bådeklub |
0.752 |
|
DNF |
|
29 |
10 |
11 |
4 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 30 Løb
Start: 11 - TEXEL, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@13:30:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
276 |
Dragonfly 28 Performance |
DEN 239 |
Blue Dragon |
Henrik Bøje |
Skærbæk Bådeklub |
0.775 |
21/5/22@11:28:52 |
21:58:52 |
17:02:07 |
30 |
10 |
11 |
1 |
|
277 |
Dragonfly 28 P |
DEN 2884 |
Lanzelot |
Jakob Madsen |
Birkerød Sejlklub |
0.775 |
21/5/22@12:11:45 |
22:41:45 |
17:35:21 |
30 |
10 |
11 |
2 |
|
275 |
Dragonfly 28 Performance |
203 |
Herbie |
Frank Hermann |
CKA |
0.775 |
21/5/22@14:17:02 |
1:0:47:02 |
19:12:27 |
30 |
10 |
11 |
3 |
|
272 |
Dragonfly 25sport |
GER 25025 |
GECKO |
Rüdiger Schwarz |
Marina MInde |
0.795 |
|
DNS |
|
30 |
10 |
11 |
4 |
|
273 |
Dragonfly 28 Sport |
DEN 28113 |
Røskva |
Palle Lemminger |
Juelsminde |
0.794 |
|
DNF |
|
30 |
10 |
11 |
4 |
|
274 |
Dragonfly 25 |
x |
x |
Renè Röttger |
Middelfart |
0.794 |
|
DNF |
|
30 |
10 |
11 |
4 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 31 Løb
Start: 11 - TEXEL, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@13:30:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
278 |
Dragonfly 40 |
Den 40009 |
Flying Dragon |
Jens Thuesen |
Thurø Sejlklub |
0.893 |
21/5/22@12:15:28 |
22:45:28 |
20:19:22 |
31 |
10 |
11 |
1 |
|
280 |
Farrier F82 R |
GER 168 |
Tribelle |
Ulf Rosskamp |
SLRV |
0.800 |
21/5/22@17:13:51 |
1:3:43:51 |
22:11:05 |
31 |
10 |
11 |
2 |
|
281 |
Dragonfly 35 |
DEN 38 |
Skagerak |
Tom Christensen |
Havnsø |
1.042 |
|
DNF |
|
31 |
10 |
11 |
3 |
|
279 |
Dragonfly 920 Extreme |
94 |
KIIR |
Allan Röttger |
Middelfart |
0.813 |
|
DNF |
|
31 |
10 |
31 |
3 |
|
Palby Fyn Cup 2022 - 32 Løb
Start: 11 - TEXEL, Finishes: Finish time, Time: 20/5/22@13:30:00, Distance: 138
Delt. Nr. |
Bådtype |
Sejlnummer |
Bådnavn |
Skipper |
Sejlklub |
Mål |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Løb |
GRP. |
Start |
Plc. |
Bemærk. |
285 |
Farrier F22r |
DEN 76 |
Linet2 |
Peter Højland |
Herslev strand sejlklub |
0.855 |
21/5/22@12:04:19 |
22:34:19 |
19:17:56 |
32 |
10 |
11 |
1 |
|
282 |
Marlin 33 |
DEN 1 |
Black Marlin |
Jan Andersen |
Ballen |
0.962 |
21/5/22@09:56:32 |
20:26:32 |
19:39:56 |
32 |
10 |
11 |
2 |
|
284 |
Diam 24 OD |
DEN 11 |
Eureka |
Peter Quorning |
Skærbæk Bådeklub |
0.885 |
21/5/22@12:05:30 |
22:35:30 |
19:59:37 |
32 |
10 |
11 |
3 |
|
286 |
One-Off |
DEN-60 |
Dragonfire |
Jens Quorning |
Skærbæk |
1.075 |
21/5/22@08:43:49 |
19:13:49 |
20:40:21 |
32 |
10 |
11 |
4 |
|
283 |
One off trimaran 33 |
DEN 40 |
Dragster |
Ejner Kjær |
Marselisborg Sejlklub |
0.943 |
|
DNF |
|
32 |
10 |
11 |
5 |
|
287 |
Seacart 30 |
DEN 7 |
Just like 7 heaven |
Peter Bolvig |
Sundet |
1.053 |
|
DNF |
|
32 |
10 |
11 |
5 |
|
Scoring codes used
Code | Description |
DNF | Udgået |
DNS | Came to the start area but did not start |
Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com